Kırşehir Umut Haber Gazetesi

23 okul ve kurum ‘Okulum Temiz Belgesi’ almaya hak kazandı

Okulum Temiz Sertifika Töreni düzenlendi.

23 okul ve kurum ‘Okulum Temiz Belgesi’ almaya hak kazandı
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
16 Ekim 2020 - 17:54

Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında, 27 Temmuz 2020 tarihinde imzalanan ‘Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü’ kapsamında ‘Okulum Temiz’ belgelendirme programı yürürlüğe alındı.
Başvuru öncesi okullar tarafından, hijyen şartlarının geliştirilmesi, enfeksiyon önleme ve kontrol süreçlerinin sürdürülmesi amacıyla klavuzda belirtilen işlem basamaklarının tam olarak yerine getirilmesi gerektiğini bildiren Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü, “Mevcut şartlarını yerine getiren okullarımız, program yetkilileri ve İşyeri  Sağlığı ve Güvenliği Ekibi tarafından saha taraması yapılarak yerinde denetimler gerçekleştirilmiştir. Yapılan kontrol sonrası şartları uygun görülen kurumlarımızın ‘Okulum Temiz’ sertifikası ile  belgelendirilmesi uygun görülmüştür. Tüm bu çalışmalar sonucunda  ilimizde bulunan 192 okuldan 184 okul başvuru yapmış bulunmaktadır. Bu müracaatlar  içerisinden 107 okul ve kurumun başvuruları onaylanmış ve yüzde 96’lık başvuru oranı sağlanmıştır. Bugün itibariyle başvuruları onaylanan 107 okul ve kurumumuzdan 23’ü Okulum Temiz Belgesi almaya hak kazanmıştır. Kırşehir  Öğretmenevi’nde yapılan toplu sertifika töreninde, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Şevket Karadeniz ve Müdür Yardımcımız Hakan Güriçin tarafından okul müdürlerine sertifikaları dağıtılmıştır” açıklamasını yaptı.
‘Okulum  Temiz’ Belgesi almaya hak kazanan okullar şöyle:
24 Aralık Atatürk İlkokulu, Aşıkpaşa İlkokulu, Fatoş Çetin Anaokulu, Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu, Cumhuriyet Ortaokulu, Defne Kılıçözlü Anaokulu, Ş. Ömer Halis Demir İlkokulu ve İmamhatip Ortaokulu, H. İhsan Yeşilli Özel Eğitim Anaokulu, Cumhuriyet İlkokulu, Süleyman Türkmani İlkokulu, Vahide-Hüseyin Karahan Uygulama Okulu, Muharrem Sayan İlkokulu  ve Ortaokulu, Hürriyet  İlkokulu, Zernişan Vakkas Yaşar İlkokulu, Necatibey  İlkokulu ve Ortaokulu, Öğretmen Bedia Köksal Güler İlkokulu, Dr. Meral Kılıçözlü Anaokulu.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.