Kırşehir Umut Haber Gazetesi

271 personel ve 90 ekiple sahada görev yapıyorlar

Filyasyon ekibi, 271 personel, 90 ekip, 33 araçla görevlerini titizlikle yerine getiriyor.

271 personel ve 90 ekiple sahada görev yapıyorlar
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
18 Eylül 2020 - 17:05

Koronavirüsle mücadele kapsamında Kırşehir merkez ve ilçelerinde oluşturulan filyasyon ekipleri, sahada vakaları ve hastalıklı kişinin temasta bulunduğu kişileri tek tek tespit edip, salgının önüne geçilmesi için hummalı bir çalışma yürütüyor.  
271 personelden oluşan Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı 23’ü hekimli 90 filyasyon ekibi, verilen bilgiler doğrultusunda koruyucu kıyafetlerini giyip belirlenen adreslere giderek sıcağa rağmen giydikleri koruyucu ekipmanlarla görevlerini fedakârca yürütüyor.  
Birinci ekip, testi pozitif çıkan hastaların yakınları ve temas ettiği kişilere telefonla ulaşıp, bilgi notu hazırlıyor.
 İkinci ekip ise bilgi notuna göre hane ziyareti gerçekleştirip, hem bilgilendirme yapıyor hem de temaslıların izolasyona alınmasını sağlıyor. Emniyet ve jandarma görevlilerinin de içinde bulunduğu üçüncü ekip ise 14 günlük karantinaya alınan kişilere, belli periyotlarda ziyaretler yapıp, kurallara uyup uymadıklarını kontrol ediyor. Filyasyon birimlerinde değişik branşlarda birçok sağlık çalışanı görev alırken, ekipler görevlerini titizlikle yerine getiriyor. Koronavirüsün yayılmasını engellemek için yoğun çaba gösteren ekipler adeta dedektif gibi çalışıyor. 

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.