Kırşehir Umut Haber Gazetesi

40 yıllık ceviz ağacını kestiler

Kırşehir’in Akpınar İlçesi’nde yaşayan Ali Atalay’a(53)  ait telle örülü bahçeye izinsiz giren kişi 40 yıllık iki adet ceviz ağacını hızarla kesti.

40 yıllık ceviz ağacını kestiler
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
18 Eylül 2020 - 12:00

Olay Kırşehir’in Akpınar İlçesi Eğrisöğüt Mevkii’nde meydana geldi. Fransa’da işçi emeklisi olduktan sonra 17 yıl önce memleketi Akpınar’a gelen Ali Atalay, amcasının oğlundan 2,5 yıl önce 4 bin metre karelik ceviz ve kayısı ağaçlarının bulunduğu bahçeyi satın aldı. Bahçe tapusunu üzerine alan Atalay, oğlu Kahraman Atalay ile birlikte yıllarca gözü gibi baktı.

13 Eylül Pazar günü sabah saat 09.00 sıralarında Ali Atalay’ın Alipaşa Mahallesi’nde bulunan evine 2 kilometre uzaklıktaki ceviz ve kaysı ağaçlarının bulunduğu 2 kişi bahçesindeki telleri keserek içeriye girdi. Çevredeki kişilerin Ali Atalay’a telefonla durumu bildirmesi üzerine bahçesine gelen Atalay, 4 bin metre kare alana 613 parsel içinde bulunan 40 yıllık iki ceviz ağacının kesildiğini görünce neye uğradığını şaşırdı. Polis ekiplerine ihbarda bulunan Atalay, cevizlerini kesen amcasının oğlu İ.Atalay’dan şikayetçi oldu.

Yurtdışında işçi emeklisi olan Ali Atalay, “2.5 sene önce amcamın oğlundan bahçeyi satın aldım. Burası 4 bin metre kare 613 parsel alana sahip. 45 yaşındaki amcamın oğlu İ.Atalay, sabah saatlerinde bahçeme girerek hızarla 2 tane milli servet değerindeki iki ceviz ağacımı kestiğini itiraf etti” dedi.

Bahçenin tapulu malı kendisine ait olduğunu belirten Atalay, “Pazar günü sabah saat 09.00 gibi kesmişler. Saat 11.00 gibi kardeşimin bahçe yakınlarında evi var. Telefonla aradı. ‘Senin iki cevizli ağacını kesiyorlar’ dedi. Oğlumla buraya geldim iki ceviz ağacı da yerde. Olayı adli makamlara taşıdık, polis tutağını tuttu. Hakkımı, hukukumu arayacağım. Ben bu araziye geldiğimde tüylerim diken diken oluyor. Bunu yapanları Türk Milleti’nin vicdanına havale ediyorum” diye konuştu.

Akpınar İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Tarım Müdürlüğü Ekipleri ise bahçede zarar tespiti yaptı. Bahçe sahibi Ali Atalay ise konuyu yargıya taşıdığını hakkını sonuna kadar arayacağını söyledi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.