Kırşehir Umut Haber Gazetesi

60 milyonuncu başvuru sahibi, kartını Vali Akın’dan aldı

Yeni kimlik kartı için 60 milyonuncu başvuruyu yapan vatandaşa kartını Kırşehir Valisi İbrahim Akın verdi.

60 milyonuncu başvuru sahibi, kartını Vali Akın’dan aldı
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
20 Kasım 2020 - 12:18

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, programdan önce yaptığı konuşmada, “Bilindiği gibi, yeni kimlik kartları Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından 2017 yılından itibaren verilmektedir. Yeni kimlik kartı için 60 milyonuncu başvuruyu yapan kişi de ilimizden Musa Güzel olmuştur. Akçakent İlçemizde başvurusunu gerçekleştiren Musa Güzel’e bugün yeni kimlik kartını teslim ediyoruz. 60 milyonuncu başvuru sahibi olması anısına İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun selamları ile Bakanımız adına kendisine yeni kimlik kartını takdim ediyorum. Bundan sonraki hayatında kendisine ve ailesine sağlıklı ve mutlu ömürler diliyorum” diye konuştu.
Kırşehir genelinde yaklaşık 176 bin vatandaşa yeni kimlik kartının verildiğini ifade eden Vali İbrahim Akın, yeni kimlik kartının kolay taşınabilir ve çipli olmasının yanı sıra kopyasının yapılamaması nedeniyle güvenilirliğinin en üst seviyeye çıktığını söyledi.
Yeni kimlik kartını teslim alan Musa Güzel de yaptığı konuşmada, yapılan bu güzel ve anlamlı işlemden memnun kaldığını belirterek başta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olmak üzere Kırşehir Valisi İbrahim Akın’a teşekkür ettiğini ifade etti.
İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Mehmet Kaya’nın da yer aldığı program, Vali Akın vatandaşa yeni kimlik kartını teslim etmesi ile sona erdi. 

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.