Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Ahi Basın Birliği Derneği kuruldu

Memleket, Çınar, Aşıkpaşa, Umut, Yeşilyurt Gazeteleri, KTV ve Ahi TV, Umut FM, Ahi Basın Birliği (ABB) çatısında birleşti.  

Ahi Basın Birliği Derneği kuruldu
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
17 Kasım 2020 - 17:00

Kırşehir’de yıllardır süren basını tek çatı altında buluşturma gayretleri nihayet sonuç vermeye başladı. 
Kırşehir basınının omurgasını oluşturan, Memleket, Çınar, Aşıkpaşa, Umut, Yeşilyurt Gazeteleri ile Kırşehir Televizyonu, Ahi Televizyonu ve Umut FM bir araya gelerek, ‘Ahi Basın Birliği’ adında bir dernek kurdular. 
Derneğin kurucuları Hasan Eraslan, Murat Sürmeli, Aydın Kahraman, Havva Karakaya, Türkan Cihan Dinç’ten oluştu. Dernek kurucuları, kuruluş dilekçelerini Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Cemalettin Duran’a vererek derneklerine resmiyet kazandırdı. 
Ahi Basın Birliği Derneği’nin geçici Yönetim Kurulu Hasan Eraslan, “Şehrimiz basınının omurgasını oluşturan beş gazete ve iki televizyon ve radyo yöneticileri bir araya gelerek yıllardır süren dağınıklığa son verdik. ‘Ahi Basın Birliği’ doğru haber vermeyi, yorumda dürüst olmayı ve fikirde Kırşehirlinin yanında olmayı ilke edinecektir. 
‘Ahi Basın Birliği’ tüm siyasi görüşlere eşit yakınlıktadır. Biz hiç kimsenin tetikçisi veya düşmanı değiliz. Bizim kutsallarımız bellidir. Kur’an’a, devlete ve bayrağa saygılı olan herkes ile çalışır, yardımcı oluruz.  
Bundan önce olduğu gibi bundan sonrada Türkiye’nin ve Kırşehir’in menfaatleri önceliğimiz olacaktır.  
Halkın gören gözü, işiten kulağı, düşünen beyni olmayı meslek edinen gazeteciliğin itibar ve onurunun zedelenmesine asla izin vermeyeceğiz. Derneğimize katılmak isteyen diğer basın kuruluşlarına kapımız açıktır” dedi. 

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.