Kırşehir Umut Haber Gazetesi

‘AHİLİK HAFTASINDA TÜM TÜRKİYE KIRŞEHİR’İ KONUŞMALI’

AHİLİK haftamızda Kırşehir’imize adeta profesör çıkarması yapacağız diyen Doç. Dr. Onur Köksal, gazetemize önemli açıklamalarda bulundu.

‘AHİLİK HAFTASINDA TÜM TÜRKİYE KIRŞEHİR’İ KONUŞMALI’
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
29 Ağustos 2019 - 13:53

Doç. Dr. Onur Köksal, yaptığı açıklamada şu ifadelerde bulundu;

“Ahi Evranı Veli bizim için en önemli ve en büyük marka değerimiz olmalı. Bu hafta içerisinde herkes elinden geldiğince katkı sağlamalı. Her şeyi devletten beklemek doğru değil. Katıldığımız her ortamda bunu dile getiriyoruz çünkü Ahilik felsefesi Büyük Selçuklu Devletinden bizlere kalan en büyük mirastır. Moğollar Anadolu’yu gasp ederken Selçuklu Devletimiz içerisinde teşkilatlanmayı sağlamış, Türk milletini bir arada tutarak, bir olunca düşman ne kadar büyük olursa olsun Türkler için farketmezi ispatlamış bir yapılanmadır Ahilik. İşte Türklere teşkilatlanmayı ticareti ve devletçiliği öğreten isimdir Ahi Evran.

Kırşehir’imizin bu büyük isme hak ettiği değeri vermesi lazım. Eğer hepimiz sahip çıkarsak ardından bütün Türkiye Ahiliğin merkezi olarak Kırşehir’i tanıyacaktır. Ahilik haftasında tüm Türkiye Kırşehir’i konuşmalı. 16 Eylül de başlayıp bir hafta sürecek olan Ahilik haftasına bizlerde katkı sağlamak adına çeşitli görüşmeler yaptık ve nihayete erdi çok şükür. Hepsi alanında uzman birçok Profesör arkadaşımızla bizlerde bu hafta içerisinde yer alacağız. Uzak tarih konusunun uzmanı bu değerli isimleri Kırşehir’de misafir edeceğiz ve bu güne kadar üstü açılmamış konularda milletimizi bilgi sahibi yapmak için çaba göstereceğiz.

Ahilik haftasına katkı sağlamak adına böyle projemiz olduğunu söylediğimizde büyük bir heyecanla teklifimize olumlu yanı veren Sn. Ticaret İl Müdürümüz Mahmut Dalgalı’ya bir kez daha teşekkür ediyorum. Programa dahil olan profesör hocalarımız yapacakları bu faaliyet karşılığın da herhangi bir ücret almayacaklar. Şahsımı kırmayarak teklifimizi kabul eden bu gönüllü Profesör arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum.

Ahilik haftamızda Kırşehir’imize adeta profesör çıkarması yapacağız inşallah. Yapacağımız bu organizasyona tarihe meraklı tüm hemşehrilerimizi şimdiden davet ediyoruz. Hocalarımız bugüne kadar söylenmemiş ne varsa söylemeye geliyorlar. Hep dediğimiz gibi bizim Kırşehir için hayallerimiz var. Ahiliğin başkenti Kırşehir’dir bunu da tüm Türkiye’ye anlatacağız inşallah.”

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.