Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Aile Toplum Hizmetleri Birimi Genel Değerlendirme Toplantısı düzenlendi

Kırşehir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nde Aile Toplum Hizmetleri Birimi Genel Değerlendirme Toplantısı yapıldı.

Aile Toplum Hizmetleri Birimi Genel Değerlendirme Toplantısı düzenlendi
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
31 Ekim 2020 - 17:07

Kırşehir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ramazan Baykara’nın Başkanlığında Aile Toplum Hizmetleri Birimi Genel Değerlendirme Toplantısı gerçekleşti.
Kırşehir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Aile ve Toplum Hizmetleri Sosyal Hizmet Merkezi bünyesinde yürütülen hizmet süreçleri, İl Müdürü Ramazan Baykara başkanlığında, Kırşehir Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Nihat Kangal, Müdür Yardımcısı Jale Ertem ve alanında uzman meslek elemanlarının katılımıyla yapılan toplantı ile değerlendirildi.
Temel amacı ülkemizde sağlıklı, mutlu ve müreffeh ailelerin oluşmasına katkıda bulunmak olan Aile Eğitimi Programı (AEP) kapsamında bu yıl içerisinde 180 yetişkin bireye eğitim verildiğini ve AEP kapsamında 9 eğitimin daha planlandığını belirten birim sorumlusu Burcu Taş, COVİD-19 pandemisi nedeniyle yüz yüze eğitim verilemediğini fakat eğitimlerin internet ortamı üzerinden devam ettiğini belirtti. Aynı zamanda 270 bireye Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi verilmiş olup 41 aile ve boşanma süreci danışmanlığı talebi bulunduğunu 12 vatandaşın bireysel danışmanlık hizmetinden, 8 çiftin aile danışmanlığı hizmetinden, 3 çiftin ise boşanma süreci danışmanlığı hizmetinden faydalandığını ve sürecin devam ettiğini bildiren Kırşehir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, toplantı hakkında şu açıklamayı yaptı:
“Akademisyenler tarafından ilimizdeki AEP eğiticilerine Akademik Makale Okuma Ve Yazma Eğitimi verilmiş olup her ay düzenli akademik makale okumaları ve değerlendirmelerinin devam ettiğini belirtmiştir. Bu şekilde vatandaşlara arz talepli eğitimler verilerek, aile içi süreçleri işlevselleştirerek aile yaşam kalitesinin artmasına, ailelerin sahip oldukları her türlü kaynağı etkili bir şekilde yönetmelerine ve karşılaşabilecekleri çeşitli risklere karşı önlemler almalarına katkıda bulunması hedeflediklerini belirtdi.
İlimiz Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü’nde görevli alanında uzman 7 Aile Sosyal Destek Personelleri(ASDEP) tarafından bu yıl içerisinde, bin 450 hane ziyaretleri gerçekleştirilerek, sosyal yardım ve sosyal hizmete ihtiyacı olan vatandaşlarımız tespit edilmiş, durumlarına uygun hizmetlerden ve gerektiğinde diğer kamu hizmetlerinden yararlandırılmaları sağlandı. COVİD-19 pandemisinin ülkemizde görüldüğü tarihten itibaren hastalık nedeniyle risk bulunmasından dolayı hane ziyaretlerinde aksaklıklar yaşadıklarını belirten Birim Sorumlusu Esra Denizci, bu süreçte Vefa Sosyal Destek Grubu’nda gayret ve özverili bir şekilde çalışarak vatandaşların pandemi sürecinde ihtiyaçlarının karşılandığını belirtmiştir. Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt Selçuk’un sahadaki elimiz ayağımız olarak belirttiği ASDEP, toplumun COVİD-19 pandemisinden olumsuz etkilerini belirlemek ve bu etkileri en aza indirmek amacıyla ilimizdeki 8 aile hekimliği ziyaret edilmiş olup 12 aile hekimi ile görüşülmüştür. Sosyal yardım ve sosyal hizmete ihtiyacı olan vatandaşların tespitinin hızlandırılması için yıl içerisinde 15 mahalle muhtarı ile görüşülerek rehberlik yapıldı.
Toplantı İl Müdürümüz Ramazan Baykara’nın sosyal mesafe, hijyen ve maske konusunda hatırlatmaları ve personellerine teşekkürleri ile sona erdi.”

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.