Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Aksoy, “Amerika’da uygulanan eğitim sistemini Kırşehir’de yakaladık”

Özel Eğitim Uzmanı Yasin Aksoy, “Amerika’da uygulanan eğitim sistemini Kırşehir’de yakaladık” dedi.

Aksoy, “Amerika’da uygulanan eğitim sistemini Kırşehir’de yakaladık”
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
14 Kasım 2020 - 12:43

Kırşehir’de 2 ay önce açılan Özel Güneş Akademi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi kadrosunu güçlendirerek çalışmasını yürütüyor.
Özel eğitime ihtiyacı olan bireylere eğitim verip topluma kazandırmayı hedef edinmiş bir kurum olan Özel Güneş Akademi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Özbağ yolu Nazar sitesi adresinde hizmet vermeye devam ediyor.
Özel Güneş Akademi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Özel Eğitim Uzmanı Yasin Aksoy, 1 müdür, 2 fizyoterapist, 1 psikolog, 3 özel eğitim alanı öğretmeni ve 3 yardımcı personeli de katarak kadrosunu daha da güçlendirdiğini söyledi.  
2 ay gibi kısa bir süre içerisinde 60 öğrenci ile önemli sayıya ulaştıklarını ifade eden Özel Eğitim Uzmanı Yasin Aksoy, hizmet içi eğitimlerinin yanı sıra ailelere de psikolojik destek verdiklerini ifade etti.
Dil ve konuşma modülü olan Kırşehir merkezdeki ilk özel eğitim okulu olduğunu söyleyen Özel Güneş Akademi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Özel Eğitim Uzmanı Yasin Aksoy, ”Kırşehir’de 2 özel eğitimcinin olduğu tek okul. Dünya standartlarında Amerika’da uygulanan eğitim sistemini Kırşehir’de yakaladık. Dünyada otizmle kanıtlanmış tek yöntem olan uygulamalı davranış analizini sadece burada yapıyoruz. Ayrıca Dil konuşma modülü olan Kırşehir merkezdeki ilk özel eğitim okulu. Güneş atölyesinde mum yapma el sanatları, ebru, atık malzemelerinden bebek yapımı çocuklara öğretilmekte. Haftada 3 gün öğrencilerimizin öğrenim durumuna göre bireysel eğitim veriyoruz” dedi.

Gelişmeyi ve öğrenmeyi destekleyen, yenilikleri takip eden çağdaş eğitim anlayışı ile hizmet vermeye devam ettiklerini dile getiren Aksoy, sözlerine şöyle son verdi:
 “Gücünü çocukların pırıltısından ve ailelerin desteğinden alan Özel Güneş Akademi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezimiz uzman ve deneyimli kadrosu, modern eğitim uygulamaları ile önemli çalışmalara imza atmaya devam etmekteyiz.”

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.