Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Altaş, Gayretimizle  şehrimize umut olacağız”

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin odak merkezinde yer alan AK Parti Kırşehir Merkez İlçe eski başkanı Av. Bilgehan Altaş, kamuoyu desteği ile adaylık sürecini başlattığını duyurdu.

Altaş, Gayretimizle  şehrimize umut olacağız”
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
16 Kasım 2020 - 17:00

Adaylık süreci hakkında açıklama yapan Av. Bilgehan Altaş, şunları dile getirdi:
“Değerli dostlarım, arkadaşlarım. Kıymetli hemşehrilerim. Bildiğiniz gibi değerli il başkanım, 24. dönem Milletvekilimiz Sayın Muzaffer Aslan’ın AK Parti Kırşehir İl Başkanlığı 7.Olağan Kongresi’nde aday olmayacağını açıklamıştır.
Siyaset nedir siyasetçi ne yapmalıdır denince benim aklıma ortaya bir hedef koyma, ufuk gösterme, daha sonra da o ufuka ulaşmak için umut olmak  geliyor. Umut olmak içinse samimiyet, güven ve adaletli olmak ve mutlaka gayretli olmak gerekiyor. Biz hep birlikte samimi, ulaşılır, güvenilir ve adaletli olacak ve gayretimizle şehrimize umut olacağız.
Şöyle güzel bir Afrika atasözü var: ‘Afrika’da her sabah bir ceylan uyanır; en hızlı aslandan daha hızlı koşması gerektiğini, yoksa öleceğini bilir. Afrika’da her sabah bir aslan uyanır; en yavaş ceylandan daha hızlı koşması gerektiğini, yoksa aç kalacağını bilir. Aslan ya da ceylan olmanızın bir önemi yoktur. Yeter ki, güneş doğduğunda koşmak zorunda olduğunuzu bilin.’
Başlamış bir ağ için Allah ipliği gönderir. Bir atasözünde ‘Yaratıcı, her kuşa bir kurtçuk verir, ancak onu kuş yuvasına bırakmaz’ denilerek canlının mutlaka bir gayret içinde olması hatırlatılır.
Gayrette dünya ve ahiret gayretini dengelememiz de çok önemlidir. Tek taraflı yaptığımız da arzuladığımız sonucu alamıyoruz. Üstad Necip Fazıl da zamanında bu dengenin olmadığını görünce şöyle demekten kendini alamamış; Üç günlük dünya için gayret üstüne gayret! Ebedî hayat için gayret yok, hayret! Gayretsiz olmaz. Gayret şart. Önce gayret edeceğiz sonra da ortaya çıkan sonuçlara hayret edeceğiz.
Kuruluşundan bu yana içerisinde olduğum, son olarak Merkez İlçe Başkanlığı olmak üzere il başkan yardımcılığı, seçim kurulu temsilciliği, il insan hakları kurul üyeliği gibi çeşitli görevlerde bulunduğum partimde Kırşehir İl Başkanlığı görev ve sorumluluğuna talibim. Rabbimin izni Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımızın tensip ve takdirleri ve siz dostlarımın desteği ile şehrim ve şahsım adına hayırlısını niyaz ediyorum. Allah gayretimizi artırsın.”

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.