Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Alternatif ürünün projesinde başarı elde edildi

Kırşehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Çörek Otu Yetiştiriciliği Projesi’nin başarılı bir şekilde sonuçlandığını bildirdi.

Alternatif ürünün projesinde başarı elde edildi
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
16 Kasım 2020 - 12:44

Geçen yıl Konya Ovası Projesi (KOP) Başkanlığı tarafından onaylanan proje ile Kırşehir’in ilçelerinde 2 bin 500 dekar alanda ekimi yapılan çörek otu projesi başarılı bir şekilde sonuçlandı.
Proje kapsamında Akpınar İlçesi’nde Kırşehir İl Tarım ve Orman Müdürü Kenan Şahin başkanlığında toplantı düzenlendi.
Toplantı sonrası İl Müdürü Kenan Şahin, çörek otu yetiştiriciliği, sözleşmeli tarım ve münavebe gibi konularda şu açıklamayı yaptı:
“Çörek otu yetiştiriciliği ilimizde çok yeni bir alternatif üründür. Bilindiği gibi çörek otunun birçok faydası bulunmaktadır. Bağışıklık sistemini güçlendirmesinin yanında kalp damar hastalıkları, öksürük ve bronşit, astım hastalığına, mide hastalıklarına eklem  ağrılarına ve romatizma gibi birçok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir. Ürün ilimiz toprak yapısına ve iklim yapısına uygun olup, timokinon oranı yüksektir. İlimizde yeni bir alternatif ürün olması sebebiyle çiftçilerimize yetiştiricilik konularında Müdürlük olarak her türlü destek verilecektir. Gübrelemesi, ilaçlaması nasıl yapılır, hasat olgunluğuna ulaştığında nasıl hasat edilir vb. konularda çiftçilerimiz il ve ilçe müdürlüklerimize gelerek teknik personellerimizden bilgi alabilirler.”
İl Müdürü Kenan Şahin konuşmasının sonunda “Çörek otu ürününün çiftçilerimize bol kazanç kazandırmasını ve ilimiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.