Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Altın, tekrar aday olmayacak

Altın, tekrar aday olmayacak
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
11 Eylül 2020 - 22:26

Kırşehirliler Vakfı Genel Başkanı Oğuz Altın, genel kurulda aday olmayacağını açıkladı.

Kırşehirliler Vakıf Merkezi’nde bir araya gelen yönetim kurulu üyeleri, yapılan çalışmaları değerlendirip Başkan Oğuz Altın’a ve destek verenlere teşekkür etti.

17 Mart 2018 tarihinde yapılan Kırşehirliler Vakfı Olağan Genel Kurul’da yüzde 65’lik oy desteğiyle Kırşehirliler Vakfı Genel Başkanı seçilen iş insanı Oğuz Altın, bütün ısrarlara rağmen tek dönem görevde kalma süresi sözünü tutarak yapılacak genel kurulda aday olmayacağını açıkladı. Yönetim Kurulu Toplantısı’nda alınan kararla ise pandemi süreciyle aylardır ertelenen ve 27 Eylül’de yapılması planlanan Vakfın Genel Kurulu, İçişleri Bakanlığı ve Ankara Valiliği’nin yayınladığı genelgeyle her türlü toplantının yasaklanması üzerine 28 Mart 2021 tarihine kadar pandemi süresinin müsaade ettiği bir tarihte yapılmasına karar verildi.

Yaklaşık 200 bin TL civarında bağış yaptı

Kongreye ikinci kez aday olmayacağını açıklayan iş insanı Oğuz Altın, her ay 40 civarında öğrenciye verilen burs sayısını 120’ye çıkardıklarını belirtti. Yönetim kurulundaki arkadaşlarıyla beraber vakıf harcamaları ve burslar için 200 bin TL civarında bağış yapan Altın, yönetim kuruluyla beraber kadın hemşerilerine meslek edindirme kurslarına katılmaları için canla başla çalıştılar.

Altın: “Her dönem kan değişikliği önemli”

Genel başkan seçildiği Kırşehirliler Vakfı’nı yeniden ayağa kaldıran Oğuz Altın, neden ikinci kez aday olmadığını açıklarken, “Bu tip sivil toplum kuruluşlarına herkes hizmet edebilmeli. Her dönem bir kan değişikliği olursa yeni seçilen insanlar daha şevkli ve hizmet aşkıyla görev yapma şansı bulur. Yaklaşık 3 yıllık görev sürem içinde yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla birlikte uyumlu çalışmalar neticesinde vakfımız kapalı merkezini tekrar tefrişatını yaparak açık hale getirdik ve burada mesai saatlerinde personel istihdam ettik. Gelirlerimizi arttırıp, burs dağıttığımız öğrenci sayımızı arttırdık. Umarım bizden sonra göreve gelecek arkadaşlarımızın da her zaman yanında olup, her türlü desteği vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Başkanlık için 3 isim öne çıkıyor

28 Mart 2021’den önce yapılması planlanan Vakıf Genel Kurulu’nda genel başkanlık için; Ali Çetin (Anadolu Gazetesi Kurucu Sahibi ve Kırşehirliler Vakfı Genel Sekreteri), Sevilay Aslan (Avukat), ve Tuncay Tekay (iş insanı)’ın isimleri geçiyor.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.