Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nde Fatma Bacı Çocuk Evlerinde kalan çocuklara 05-07 Ekim tarihleri arasında düzenlenen kendini tanıma, beden dili, etkili iletişim, telefon görüşmesi ve mesleğin önemi konulu İş Kulübü Eğitimi’ne katılmaları üzerine sertifika teslim töreni düzenlendi. Eğitimi başarı ile tamamlayan çocuklara Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Metin Ülgen Kaya tarafından sertifikaları verildi.

Verilen eğitim hakkında Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, şu açıklamayı yaptı:

“Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzün talimatları doğrultusunda kuruluşlarımızda bakım altında bulunan çocuklarımızın hayata en iyi şekilde

hazırlanmaları, Romabet iş ve meslek kariyerlerini etkin biçimde planlamaları hedefler alınarak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü koordinesinde sertifikalı kurslara başvuru gerçekleştirilmiştir. Bu kapsamda İlimiz Fatma Bacı Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü’nde korunma ve bakım altında bulunan 13-18 yaş grubu çocuklarımızın ‘Kendini Tanıma, Beden Dili, Etkili İletişim, Telefon Görüşmesi ve Mesleğin Önemi’ konulu iş kulübüne katılımı sağlanmıştır. COVİD-19 salgını sebebiyle 3 oturumda yapılan eğitimler sonucunda eğitimi başarı ile tamamlayan çocuklarımıza Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Metin Ülgen Kaya tarafından sertifikaları verilmiştir.”