Başkan Yücesan, 1 yıl içinde yaptığı çalışmalar hakkında açıklama yapıldı.

Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı Yasin Yücesan’ın başkan seçilmesinin üzerinden tam 365 gün yani 1 yıl geçti.

Yücesan’ın başkan seçildikten sonra yaptığı çalışmalardan bazıları şöyle:

Sağlık çalışanlarına promosyonda Türkiye rekoru kırıldı, 6 bin 900 lira ücret alındı. Pandemi döneminde hep sağlıkçıların yanında oldu onlara manevi ve lojistik destek sundu. Pandemi olan sağlık çalışanlarına ev ev gezip onların sağlığına kavuşması için sağlıklı besinler götürdü. İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde çalışan filyasyon ekiplerini yalnız bırakmadı aldı sendikanın arabasına ev ev kendi de gezdi. Üye sayısını tarihinin en üst seviyesine çıkardı. Hakka, hukuka ve eşitliğe inandığını her platformda söyledi kin gütmedi. Hastane personeline Ramazan iftar ve sahur da kumanya dağıtıldı. Üyelerimize esnaflardan maddi yönden destek amacıyla indirim anlaşmaları yapıldı. Pandemi sürecinde sağlık çalışanlarına ahi esnafları gıda su ve meyve yardımında bulundular. Sendika genel merkez ve civar iller sendika başkanlarımızla istişare toplantıları gerçekleştirdik. Pandemi sürecinde yurtlar da kalan sağlık çalışanlarına ziyaret edip sorunlarına ortak oldu.

Sağlık çalışanlarına promosyonda Türkiye rekoru kırıldı, 6 bin 900 lira ücret alındı

Her hareketiyle Türkiye’de ilgi çekmeyi başaran ve Sağlık-Sen Genel Merkezi tarafından sürekli takdir edilen Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı Yasin Yücesan’ın 1 yılda yaptığı çalışmaların devam şöyle açıklandı:

Başkan Yücesan göreve geldikten hemen sonra teşkilatlanma yapısı ve sağlıktaki sorunları bir bir tespit ederek gerek yerel idare nezdinde gerekse Sağlık Bakanlığı nezdinde çözüme kavuşturmak için kolları sıvadı.

Döner sermayede umduğunu bulamayan sağlık çalışanlarına bir nebze can suyu olmak için bankalarla promosyon görüşmelerine başladı. Bankaların Genel Müdürlülerinin adeta kapısını aşındıran Başkan Yücesan, hastanenin 5. katında ve İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ali Bulut’unda katıldığı toplantıda adeta savaş vererek her sağlık çalışanına Türkiye’de bir rekor olan 6 bin 900 Wsbets Türk Lirası’nı buluşturdu.

Kimisine can suyu, kimisine rahatlama kapısı kimisine ise çocuğuna götüreceği bir hediyenin parasıydı bu ücretler. En önemlisi de bu ücreti ayrım yapmadan her sağlık çalışanı hak ediyordu.

Pandemi döneminde hep sağlıkçıların yanında oldu, onlara manevi ve lojistik destek sundu

Mart ayının başlarında ülkemizi kasıp kavuran ve halen de devam eden COVİD-19 salgınında Yücesan, en öne saflarda yer alan yer aldı.

Hediye çekleri, sağlıkçıların bağışıklığını güçlendiren besinler, hediye kutuları ve pandemi de yatan hastalara ve sağlık personellerin ihtiyacının karşılanması için yönetim kurulunu acil topladı. Alınan karalar açık ve netti. Kim ne derse desin “Biz ayrım yapmadan ve yılmadan sağlık ordusunun sonuna kadar yanında olacağız” mesajdı. Öyle de oldu. Sağlık çalışlarına destek çık gibi büyüdü. Bu çalışmada diğer illere örnek oldu birlik ve beraberliği bu ülke hep beraber yaşadı.

Pandemi olan sağlık çalışanlarına ev ev gezip onların sağlığına kavuşması için sağlıklı besinler götürdü

Bu zorlu süreçte illaki sağlık personelleri de bu salgından nasibini aldı ve pozitif olan sağlıkçılar oldu. Başkan Yasin Yücesan, testi pozitif çıkan sağlık çalışanlarının evlerini tek tek tespit edip istedikleri ne varsa elleriyle aldı götürdü. Bu davranış ise adeta alkış aldı.

İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde çalışan filyasyon ekiplerini yalnız bırakmadı, aldı sendikanın arabasına ev ev kendi de gezdi

İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde kurulan filyasyon ekibi ev ev, köy köy mahalle mahalle gezdi. Kendisinin de kronik rahatsızlığı bulunan ama “Üyelerim giderken ben burada durmam” diyen Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı Yasin Yücesan, sendikanın verdiği makam aracına ekipleri alarak ev ev gezdi. Onlarla beraber filyasyona katıldı, her zaman olduğu gibi sağlıkçıların yanında yer aldı.

Üye sayısını tarihinin en üst seviyesine çıkardı

Göreve geldiği günden beri sendikanın üye sayısını artırmak için yönetim kurulu ekibiyle sürekli çalışma halinde bulunan Yasin Yücesan, sendikanın Kırşehir’de üye sayısını en üst seviyeye taşıdı. “Bin 250 üye ile devir almıştık” diyen Başkan Yücesan Kırşehir Sağlık-Sen ailesi üyesi sayısının bin 700 rakamına ulaştığının altını çizdi.

Yasin Yücesan, son olarak her birlikte kardeşçe kavga etmeden her zaman sağlık çalışanlarının aynında olmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.