Sosyal medya üzerinden aday adaylığını açıklayan Güleç, şunları ifade etti:

“Partimizde kongre sürecinin başlaması ile Genel Merkezimiz, bilhassa Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından teşkilatlardaki yenilenme teşhisi konulmuş ve gerekli reçete Genel Başkanımız tarafından açık bir dille verilmiştir. Bende şahsım olarak naçizane reçetelerinden biri ve bu kutlu yürüyüşün sekteye uğramadan devam etmesi için İl Başkanlığı Aday Adayı olmak konusunda karar verdim.

Siyaset, bir özveri ve hizmet yarışıdır. Bizler durgun suların değil, fırtınalı ve çalkantılı süreçlerin insanlarıyız. Ülkemiz ve partimiz olarak bıçak sırtı gibi keskin süreçlerden geçtik ve halen geçmeye devam ediyoruz. Siyaset bir hizmet ve özveri yarışı ise bu yarışı önde bitirmek için her türlü fedakarlık ve özveriyi göstereceğimizden İlbet kimsenin şüphesi olmasın. Eksikliklerin ve hataların üzerine elbette ki kararlılık ile gidilecektir. Kırşehir’imizin hak ettiği gibi temsil edilmesi ve güçlenmesi için dünden daha çok mücadele edeceğiz. Hiçbir bireysel menfaat peşinde olmadan, kapımıza geleni geri çevirmeden, sokağa çıktığımızda kimseye yüzümüzü ekşitmeden halkımızla el ele, gönül gönüle, sadece hizmet etme anlayışı ile bu davaya hizmet etmeyi kendimize ilk ve öncelikli hedef bileceğiz. İçinde bulunduğumuz bu zorlu süreçte gaflete, dalalete, hatta ihanete asla ve asla tahammülümüz yoktur.

Bizler dava ahlakı ve anlayışı ile hareket eden bir yönetim olacağız. Partimizin özüne döneceğiz. Halk ile iç içe bir teşkilat yapısını yeniden tesis edeceğiz. Zamanımızdan arda kalandan değil, en kıymetli zamanlarımızda siyasete zaman ayıracağız. Kırşehir de özlenen bir teşkilat yapısını yeniden oluşturacağız. Genel merkeze yük olan değil, bilhassa yükü omuzlayan bir yönetim olacağız.”