Kırşehir’in Kaman İlçesi nüfusuna kayıtlı Av. Almıla Maraş, İYİ Parti 2. Olağan Kongresi’nde Genel İdare Kurulu’na adaylığını açıkladı.

Eski Bakanlardan Gökhan Maraş’ında yeğeni olan Almıla Maraş, Genel Merkez Siyasi İşler Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyordu. Eski GİK Üyesi olan Maraş, İYİ Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Genel İdare Kurulu Adaylığını açıklayan Av. Almıla Maraş, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Değerli Kurucular Kurulu Üyelerimiz, Genel İdare Kurulu Üyelerimiz ve Üst Kurul Delegelerimiz; Geleceğimizin git gide karartıldığına erken yaşlarda şahit olmaya başlayan, kurumsal kültürümüzü, millî

kaynaklarımızı, millî değerlerimizi kökünden sarsacak politikalara alet edilen kanun değişikliklerinin birçoğu öğrenciliği döneminde başlamış bir kardeşiniz olarak, farklı kademelerinde görev aldığım, verdiğimiz zorlu demokrasi mücadelesi neticesinde Arzbet kurulan İYİ Parti’mizin Türkiye için, kadınlar için ve gençlik için umut olarak yükselişine şahitlik etmekten onur duyuyorum.

Gençlik Kolları Kurucu Genel Başkan Yardımcısı olarak başladığım, Siyasî İşler Başkanlığımız bünyesinde devam ettiğim çalışmalarıma; İYİ Parti iktidarının yaklaştığı bir dönemde, her fırsatta altı oyulan tüm millî değerlerimizin, kurumsal kimliğimizin onarılması sürecine hazır bir İYİ Parti için, ülkemizin doğusundan batısına sivil toplum faaliyetlerinde ve saha çalışmalarında bulunmuş bir genç olarak, Anayasal kurumsallaşma ve iktidar konusu ile insan hakları alanlarında faaliyet göstermiş bir hukukçu olarak, TRT Avaz ekranları vesilesiyle kültürümüze ve medeniyetimize dair konularla 11 sezon kültür hayatımıza katkı sunmuş bir sunucu olarak, elimden gelen katkıyı sunmaya devam etmek arzusundayım.

Bu vesile ile yeniden Genel İdare Kurulu’na aday olduğumu bilgilerinize sunar, İYİlerin iktidarına doğru oylarınızla yeniden sorumluluk yüklemenizi temenni ederim. Tüm İYİ çalışma arkadaşlarımıza başarılar dilerim. 2. Olağan Kongremiz hayırlara vesile olsun.” Fahrettin Toker