Yeşil Kamanspor Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmekte olan Av. Kamil Avşaroğlu, yaptığı açıklama ile görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Av. Kamil Avşaroğlu’nun yaptığı basın açıklaması şöyle:

“Bu zamana kadar İlçemiz ve Yeşil Kaman Sporumuzun bir yerlere gelmesi için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Yeşil Kamansporumuzun İlimizde şampiyon olması ve BAL Ligi’ne yükselmesinde emeği geçen öncelikle halkımıza, taraftarlarımıza, sporcularımıza ve yöneticilerimize teşekkür ediyorum. İnanılan yolda hep birlikte yüründüğü zaman Allah’ın izni ile böyle güzel başarılar elde ediliyor. Bu birliktelik ve kardeşlik sadece Yeşil Kamansporumuzun şahlanmasında değil, İlçemizin her alandaki yatırımlarında, kalkınması ve gelişmesinde de sağlanmasını ümit ediyorum.

08.03.2020 tarihinde, Ak Parti Kaman 7. Olağan Kongresinde İlçe Başkanı olarak seçildim. Yeşil Kamansporumuzda her camiadan, düşünceden, siyasi arkadaşlarımız bulunmakta, görev yapmakta ve desteklemektedir. Ancak şahsımın halen ilçemizde bir partiyi temsil etmiş olması ve ilçe başkanı olmam nedeni ile aynı zamanda Yeşil Kamanspor Kulübü’nde yönetici olmayı etik bulmadığımı ifade etmek isterim. Mesele kesinlikle görevden kaçış değildir, farklı dedikodulara da gerek yoktur. Biz her zaman Yaradanımızın bize yüklediği rahmani sorumluluğu ve ülkemizin yüklediği manevi sorumluluğun bilinci ile hareket etmeyi bildik. Yeşil Kamansporumuzun BAL Ligi’nde de her zaman destekçisi ve takipçisi olacağız. Ancak bir kişinin spor kulübünde yönetici olması ve aynı zamanda partiyi temsil etmesini etik bulmadığımdan dolayı, uzunca bir süredir görev yapmış bulunduğum Yeşil Kamanspor Kulübü Yönetimi’nden ayrılıyorum. Yeşil Kamansporumuza başarılarının devamını diliyorum, tüm taraftarlarımıza saygılarımı sunuyorum.”