Gerçekleşen müsabakada takımımız 2-1’lik skorla mağlup oldu. Mağlubiyet sonrası sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Kırşehir Belediyespor Basın Sözcüsü Battal Çelik, “Hafta sonu kendi sahamızda oynadığımız ve 1-0 yendiğimiz Karatay Termal 1922 Konyaspor maçı sonrası Eyüpspor’a konuk olduk. Hepinizin bildiği gibi bu güne dek hep eksik kadro ile oynamış bu maçta nihayet tam kadro ile maça gitmiştik. Rakip bu ligin en iyi takımlarından biri olan Eyüp spordu. Maçın ilk 20 dakikasında iyi bir oyun ortaya koyduğumuzu söyleyemem rakip da etkili idi ve bu ekişini gol atarak pekiştirdiler. Atılan gol sonrasında ilk yarı bitene dek üstün olan tarafın biz olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Bu üstünlüğümüzü Üstün’ün güzel golü ile taçlandırdık ve devreye 1-1 beraber girdik. 2. devrede yapılan değişiklerin sonucunda devreye girerken ki yakaladığımız üstünlüğü tamamen kaybettiğimizi belirtmek isterim. Daha sonra penaltıdan yediğimiz gol ile geriye düştük ve bu gole cevap veremedik ve sahadan 2-1 yenik ayrıldık. Bu tür maçlarda 1 puan almak çok önemli idi ancak bu olmadı” dedi.

“Eyüpspor’un ligin iyi takımlarından olduğunu ve play off oynayabilecek kalitede bir takım olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim” diyen Kırşehir Belediyespor Basın Sözcüsü Battal Çelik, sözlerine şöyle devam etti:

“Takımımız adına canla başla mücadele eden oyuncularımızı kutlarken formda olmayan ve kendi kalitesine yakışır mücadele gücünü ortaya koymayan oyuncularımızın da bir an evvel takıma adapte olmalarını bekliyorum. Lig uzun soluklu bir yarış dolayısı ile bu tür yenilgiler hep olacaktır ancak bu maç özelinde eksik yanlarımızı tespit edip diğer maçlarımıza daha iyi hazırlanmak durumundayız. Bu anlamda önümüzdeki salı kendi sahamızda yapacağımız Tarsus maçı ve sonrasında ertelenen Etimesgut maçımız çok daha önem kazandı bu iki maçı kayıpsız atlatmamız gerekir. Taraftarlarımızdan biraz daha sabır istiyoruz, elbette ki bu maçtan puan ya da puanlar almayı çok isterdik ama olmadı. Eyüpspor’un Başkan ve Yöneticilerine ve Belediye Başkanı’na misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ederiz. Ligde oynayacağımız önümüzde 34 maçımız daha var bu kayıpların telafisi mümkün yeter ki biz bize yakışır şekilde oyunumuzu oynayıp mücadelemizi gösterelim.

Unutmadan şunu da hatırlatmakta fayda görüyorum; TFF temsilcilerinin çifte standart anlayışının biran evvel ortadan kalkması gerekir. Eyüpspor deplasmanında protokol ve tribünde 200 den fazla insan olduğunu net bir şekilde söyleyebilirim. Talimat her yerde aynı olmalıdır. Kırşehir’de titizlik gösterilen bu talimatlara neden diğer illerde gösterilmiyor doğrusu merak ediyorum.”

HABER: FAHRETTİN TOKER