Kırşehir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Tekin, üyelerini Kırşehir Belediye Meclisi’nin almış olduğu karar hakkında bilgilendirdi.

Başkan Tekin, üyeleriyle şu bilgileri paylaştı:

“Kırşehir Belediye Meclisi’nin 06.08.2020 tarihli, M – T – S ticari plaka yönetmeliği ile ilgili almış olduğu kararları gereği, ticari araç işletmecileri araçlarının üzerine, durak, güzergâh hat ve plaka yazıları haricinde herhangi bir reklam, logo, stıkır, afiş, amblem, isim, fotoğraf, vb. yazılar bulunduramayacak.

Sosyal medya üzerinden reklam verecek olan ticari plaka işletmecileri, Belediye Ulaştırma Hizmetleri Müdürlüğü’nden gerekli izinleri alarak Belediye Meclisi’nce belirlenen ilan, reklam ücretini yatırmak şartı ve çalışmış olduğu ilgili durak-tur adını vermek ve ilgili durak ve turun sabit telefon numarasını yoksa GSM numarasını vererek, Türk Ticaret Kanunun ilgili maddelerini aşmamak şartı ile reklam verebileceklerdir. Üyelerimizin, ileride cezai işlemlere maruz kalmamaları için, konuya gereken hassasiyeti göstermelerini önemle rica ederim.”