Eski hükümet konağı yeri hakkında Kırşehir Valisi İbrahim Akın ile görüştüklerini bildiren Cumhuriyet Halk Partisi Kırşehir Teşkilatı, şu açıklamayı yaptı:

“Geçtiğimiz günlerde Kırşehir Valimiz Sayın İbrahim Akın ile yaptığımız görüşmede yılan hikayesine dönen eski hükümet konağının yerine yapılan inşaatın İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne devredildiğini üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz.

Kırşehir’imizin ve özellikle Ankara Caddesi’nin sembolü hükümet binasının yerine kız yurdu yapılacakmış. Çok merak ediyoruz, şehrimizde yolcu olan atanmışlar bunu şehrin hancısı olan hangi insanına, hangi sivil toplum kuruluşuna sordular da bu kararı aldılar acaba. 1954’te Kırşehir’in ilçe yapılmasından bugüne kadar Kırşehir böyle bir zulüm görmemiştir bizce. Bir kere şehrin göbeğinde öğrenci yurdu yapılması her yönü ile sakıncalı iken bir de Ankara Caddesi’nin bize göre siyasi sebeplerle önemsizleştirilmesi gerçekten vahim bir durumdur. Oysa ki şehir dinamikleri göz önüne alınarak, STK’larla görüşerek ve hatta halka sorarak karar verilmeliydi diye düşünüyoruz.

Bu şehrin bir hafızası vardır ve bu yapılanları unutmayacaktır. Ne yaparsanız yapın, Kırşehirli bu yapılanların hesabını sorumlulara soracaktır. Bu şehir kendini ilçe yapanlara bile boyun eğmemiş, haklı mücadelesinden dönmemiştir. 2018 genel ve 2019 yerel seçimlerinde gerekli cevabı veren Kırşehir Halkı elbet yediği bu kazığın hesabını da soracaktır.

Bizler CHP Kırşehir İl Örgütü olarak yapılan bu hatadan derhal dönülmesi gerektiğini düşünüyor, ilgililerin akıllarını başlarına almalarını diliyoruz.”