Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan,Kırşehir’e gelerek Ahilik Haftası kutlamaları ilgili ziyaretler gerçekleştirerek bugün başlayacak olan kutlama hazırlıkları hakkında istişarede bulundu.

Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan, Kırşehir Valisi İbrahim Akın’ı Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’yı, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bahamettin Öztürk’ü ve Ticaret İl Müdürü Mahmut Dalgalı’yı ziyaret etti.

Gerçekleştirdiği ziyaretler hakkında Genel Müdür Necmettin Erkani şunları paylaştı:

“Kırşehir’deyiz. İlk olarak Valimiz İbrahim Akın’ı ziyaret ederek 14-20 Eylül tarihleri arasında yapılacak Ahilik Haftası kutlamaları ile ilgili hazırlıkları istişare ettik.

Ahi Evran Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Vatan Karakaya’yı makamında ziyaret ederek Pazartesi günü (Bugün) başlayacak olan Ahilik Haftası kutlamalarında Üniversitemizle beraber yürüteceğimiz çalışmaları değerlendirdik.

Ahilik Haftası kutlamaları üzerine öncesinde Kırşehir ESOB Başkanımız Bahamettin Öztürk ile bir araya gelerek hazırlıklarla ilgili bilgi aldık.

Kırşehir Ticaret İl Müdürümüz Mahmut Dalgalı ile bir araya gelerek Bakanlığımız tarafından düzenlenen Ahilik Haftası ve hafta boyunca Kırşehir’de bulunacak Kooperatifçilik Otobüsü’nün programını değerlendirdik.”