Aslen Samsun Çarşamba’lı olan ve Ticaretle uğraştığı söylenen, memleketimizin marka değerine 300 Bin TL katkı payı vermek adına boy boy reklamları yapılan sponsorluk sözleşmesinin iptal olduğu öğrenildi.

Misli.com 2.lig Kırmızı grupta mücadele eden Kırşehir Belediyespor, geçtiğimiz günlerde Yücesan Demirçelik İnşaat Sanayi iç ve Dış ticaret LTD. ŞTİ. Efe Oto Kurtarma’nın sahibi Hüseyin Koral ile Göğüs Reklamı sponsorluğu sözleşmesi imzanlamıştı. 300 bin TL tutarındaki Göğüs Reklamı Sponsorluğu sözleşmesi Kırşehir Belediyespor Kulübü ile Hüseyin Koral arasında anlaşmazlık oluştuğu için karşılıklı olarak 08.10.2020 tarihinde fesih edilmiştir.

Kırşehir Belediyespor taraftarlarını heyecanlandıran ve Kırşehir Belediyespor’a katkı olacak bu sponsorluğun karşılıklı olarak fesh edilmesine Kırşehir Belediyespor sevdalıları sosyal medyalarda tepki gösterdiler. Kırşehir Belediyespor’un Teknik Direktörü Gürses Kılıç ve Basın Sözcüsü Battal Çelik’e basın toplantısında da gündeme getirilen bu sözleşme feshinin karşılıklı olarak anlaşmazlıklar olduğu gerekçesiyle iptal edildiği belirtildi.

Konu ile ilgili sosyal medyalarda tepkilerini dile getiren Kırşehirspor sevdalıları şu paylaşımlarda bulundular;

“Şimdi soruyoruz bu garip kentin gururu onuru haysiyetini şerefini nereye koydunuz! Bundan sonra bu garip şehrin onuruyla oynayan bedelini çok ağır öder. Kırşehir halkıyla dalga geçilmeyeceğinin ne demek olduğunu sevenlerimiz anlatacaktır. Haydi şimdi bu sponsorluk iptalinin ardından kirşehir’de boy boy reklamini yapan ben memleket aşığım diyen insanlari görelim. şimdi sıra sizde. hadi bakalim öyle kuru kuru memleket sevdalısı olmaz.Elin adami gelir böyle reklamını yapar memlekete 1 tl bile vermez. Bu memleketin ekmeği ile ayakta duran fabrikalara sesleniyoruz. görelim babayiğitliğinizi. Ya bu takıma seve seve yardım edersiniz, yada şehrimizi terk edersiniz. karar sizi.”

Bir diğer açıklama ise Kırşehir Neşet Ertaş Taraftar Grubu’ndan geldi. Neşet Ertaş Taraftar Grubu sosyal medyada yaptıkları paylaşımda;

“Bilindiğini Gibi 20 Gün Önce Sözde Efe Oto Kurtarmanın Sahibi Hüseyin Koral Yeşil Beyazlı Takımımızla Sponsorluk Anlaşması Yaparak Kulüp Başkanımız Mustafa Bulut İle Görüşerek Karşılıklı Döş Reklamı İmzası Atılmıştır Aslen Samsun Çarşambalı Olan İstanbul’da Ticaret Yaptığını İddaa Ederek Memleketimizin Marka Değerine 300 Bin TL Katkı Payı Vermek Namına 6 ay İçerisinde Senetli Ödemeyi Taahhüt Ederek Gazetelerde Sosyal Medyada Ses Getirilmişti.

Bunun Adı Resmen Ahlaksızlık Değilmi Evet Sayın Hüseyin Koral Sizi Tehdit Eden Olmadı Zoraki Şanlı Kırşehirsporumuza Bağış Yapın Nezdinde Yalvarmadık Etik Saymadığımız Davranışınızı Affedilir Düzeyde Değil Artık Kırşehir’de Katiyen Asla Ticaret Sürdürmeyi Düşünmeyin Sizden Alış Veriş İçerisinde Olanların İnsanlığından Şüphe Ederiz Bu İşi İvedilikle Takip Edeceğiz Size Yön Veren Hangi Kansızlar Var Kullanma Maksatlı Buraya Yollayan Klübümüze Zarar Vermen İçin Emri Veren Kimmiş En Yakın Zaman’da Araştırıp İpliğinizi Pazara Çıkartacağız Mukafatını Mislisiyle Alacaksınız Biz Garipler Şehriyiz Lakin Sahibimiz YÜCE RABBİMİZ’DİR Bizler Onun Varlığına İnanıyor Güveniyoruz Arka Planda Hangi Güruhlar Var Er yada Geç Hesabını Taraftarlarımıza Vereceksiniz.” ifadelerini kullandılar.