Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından başta İstanbul olmak üzere çevre iller için şiddetli dolu uyarısında bulundu. Uyarıların ardından otomobillerinin zarar görmesini engellemek isteyen vatandaşlar, kendi imkanlarıyla önlemlerini aldı.

Önlem olayını abartan bir kişi, dolu yağışından korumak için aracının üzerine dev Türk Bayrağı örttü. Bu esnada oradan geçmekten olan başka bir vatandaş ise şahit olduğu olaya sinirlenerek araç sahibine tepki gösterdi.

O anları kayda alan vatandaş, aracının üzerine Türk Bayrağı’nı örten kişiden bayrağı kaldırmasını istedi. Sosyal medyada paylaşan video kısa sürede çok sayıda paylaşım ve yorum aldı. Sosyal medyada binlerce paylaşım ve yoruma neden olan bu çirkin davranışa Kırşehirliler de tepkisiz kalmadı.

Birçok Kırşehirlinin sosyal medya hesaplarından davranışın ruhsuzluk, haysiyetsizlik olduğu vurgulanırken, İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Ruhsuzluk, haysiyetsizlik örneği. O bayrak için binlerce insan gözünü kırpmadan can verdi, bu şeref yoksunu adamın yaptığına bak. Umarım hakkında yasal işlemler başlatılır” yazarak tepkisini dile getirdi.

Bir başka duyarlı Kırşehirli hemşehrimizde sosyal medya hesabından şu açıklamalarda bulundu:

“Siyah bir kabus karartsa da afakı, yolumuza mihmandar hilalimiz var bizim. Gür çıksa ne olur nadanın baykuş sesi, gök kubbeyi titreten ezanımız ve bayrağımız var bizim! Bu şeref yoksununun bir an önce tespit edilip hakkında cezai işlem başlatılmasını istiyoruz.”