Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı yurtlar karantina da bulunan vatandaşlara belli bir süre hizmet verdi. Okulların tekrar açılması nedeniyle yurtlara öğrenciler tekrar gelecek. Yurtlar öğrenciler gelmeden önce yeni normale göre yeniden dizayn edildi.

“Öğrenci yurtlarımız, asıl sahipleri gençlerimiz için tekrar hazırlandı” diyen Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, “İl Müdürlüğümüz bünyesindeki tüm öğrenci yurtlarımız yeni normale göre yeniden dizayn edildi. Ortak yaşam alanları milim-milim ölçülerek uyarı levhaları yerleştirildi. Eğitim sınıflarındaki oturma düzenleri yeniden belirlendi. Ortak kullanıma açık olan bütün alanlara el dezenfektanları yerleştirildi. Kırşehir öğrenci yurtlarımız ev sahiplerini bekliyor” açıklamasını yaptı.

Kırşehir’de toplam yurt kapasitesinin 8 bin 148 olduğunu bildiren Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, açıklamasına şöyle devam etti:

“Öğrenci yurtlarımız misafirlerini bekliyor. Biz hazırız. Pandemi süresince karantinaya alınan vatandaşlarımıza hizmet veren yurtlarımız, ev sahiplerini bekliyor. Bütün öğrenci yurtlarımız yeni normale göre dizayn edildi. Ahi Evran Kız Yurdu 554 kapasiteli. Saliha Sultan Kız Yurdu 2 bin 662 kapasiteli. Kırşehir Erkek Yurdu 774 kapasiteli. Fatma Bacı Kız Yurdu bin 2 kapasiteli. Erol Güngör Erkek Yurdu bin 262 kapasiteli. (Yeni) Kırşehir Erkek Yurdu 740 kapasiteli. Kaman Öğrenci Yurdu (Karma) 454 kapasiteli. Mucur Elvin Buğra Arslan Öğrenci Yurdu (Karma) 350 kapasiteli. Çiçekdağı Mecidiye Öğrenci Kız Yurdu 350 kapasiteli. Toplam 8 bin 148 kapasiteli öğrenci yurtlarımız sizler için hazırlandı. Tüm alanlar milim milim hazırlanarak yeni normale hazırlandı. Bütün ortak alanların dezenfeksiyon işlemleri büyük bir titizlikle tamamlandı. İçiniz rahat olsun. Kendi evlerimiz gibi köşe bucak özenle temizlendi. Artık sizler için hazır. Sıcak bir aile ortamı sizi bekliyor. Eğitim sınıflarımız yeni normale göre dizayn edildi. Her şey hazır. Oturma düzeni ve hijyen çalışmaları tamamlandı. Tüm alanlara el dezenfektanları ve uyarı levhaları yerleştirildi.”