Ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimiz Kırşehir’de de İçişleri Bakanlığı’nın denetim genelgesi çerçevesinde Kırşehir Valisi İbrahim Akın başkanlığında koronavirüs denetimi yapıldı.

İlimizin yoğun olan caddelerinde, iş yerlerinde, ara sokaklarda, AVM ve çay ocakları gibi işletmelerde tedbirlere uyulup uyulmadığının kontrol edildiğidenetimlere Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra İl Emniyet Müdürü Murat Türesin, Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Araz, İl Sağlık Müdürü Ali Bulut, oda temsilcileri ile genel kolluk birimleri katıldı.

Vali İbrahim Akın, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ilimizde koronavirüsle mücadele kapsamında birçok tedbirin uygulamaya konulduğunu söyledi.

Aldıkları kararların uygulanıp uygulanmadığını yapılan bu denetimlerde incelediklerini ifade eden Vali İbrahim Akın, “Bugün yine İçişleri Bakanlığımızın koordinesinde 81 ilimizde bu denetimler yapılıyor. Bizler de ilimizdeki denetimlerimize ara vermeden devam ediyoruz. Denetimlerde esnaflarımıza ve vatandaşlarımıza salgınla mücadelede en etkili kurallar olan maske, mesafe, temizlik konularında hatırlatmalarda bulunuyoruz. Toplumda maske, mesafe ve temizlik kurallarına karşı bir duyarlılık oluştuğunu, bu konuda farkındalık yaratıldığını görüyoruz. Vatandaşlarımızdan bu kurallara riayet etme konusuna yine aynı şekilde hassasiyet göstermelerini bekliyoruz” dedi.

Akın, “Bütün mücadelemiz toplum sağlığını korumak içindir”

Alınan tedbir kararlarını kararlılıkla uygulamaya devam edeceklerini belirten Vali İbrahim Akın, “Gelinen noktada en riskli gördüğümüz alanlar olan pazar yerlerinde akşam saatlerinde kalabalığın ve yoğunluğun arttığını gözlemliyoruz. 65 yaş ve üstü vatandaşlarımızdan saat 16.00’dan sonra pazar yerlerine girmemelerini dışarı çıkacakları zaman da yoğunluğun az olduğu saatleri tercih etmelerini bekliyoruz. Bütün mücadelemiz toplum sağlığını korumak içindir. Bu mücadelede de başarılı olmak istiyorsak belirlenen kurallara hassasiyetle uymalıyız” diye konuştu.

Koronavirüs denetimi, Vali İbrahim Akın ve beraberindekilerin vatandaşlara tedbirlere uyma konusunda hatırlatmalar yaparakmaske, mesafe ve hijyen ile işyerlerinde belirlenen kurallara uymaları konusunda uyarılarda bulunmaları ile sona erdi.