Kırşehir Beslenme ve Diyet Kliniği Danışmanı Diyetisyen Gülinaz Gürsoy, düzenli bir beslenme programı ile beraber andulasyon terapi uygulandığında daha kolay kilo verildiği hakkında bilgi verdi.

Andulasyon terapisini anlatan Diyetisyen Gülinaz Gürsoy, “Andulasyon organizmanın sistemlerini ve hücre gelişimini destekleyen, dokularda mekanik osilasyon titreşimleri üreten, mekanik vibrasyon ve kızılötesi derin ısının kombinasyonundan oluşan bütünsel terapi yöntemidir. Vücudun doğal dengesinin ve metabolizmasının bozulduğu durumlarda kullanılabilen oldukça etkili bir yöntemdir” dedi.

Andulasyon terapi yağ yakımını hızlandırıyor

Andulasyon terapinin yağ yakımını hızlandırdığına değinen Diyetisyen Gürsoy, “Andulasyon teknolojisi ile kan ve lenf dolaşımı hızlanır; kan değerleri normalleşir; vücuttaki kronik ağrılar ve yorgunluklar azalır. Andulasyon teknolojisi ile vücutta 5 biyofiziksel durum gözlemlenir. Andulasyon cihazı hücre aktivasyonunu artırarak vücudun daha fazla enerji harcamasına katkı sağlar; düzenli bir beslenme programı ile desteklenmiş bir metabolizma bu cihazın kullanımıyla beraber hızlanır. Böylece daha kolay kilo kaybı sağlanır. Sağlıklı yaşam ve zayıflama programında vücuttaki enerji, yağ, su dengesini sağlamaya yardımcı olabilen bir sistemdir. Andulasyon sisteminin bir diğer önemli etkisi ise bölgesel yağlanmada dokuları uyararak yağ yakımını hızlandırmasıdır“ ifadelerini kullandı.

Andulasyon terapi kan akışını artırarak metabolizmayı hızlandırıyor

“Andulasyon cihazı dokulara kan akışını artırarak metabolizmayı hızlandırır“ diyen Diyetisyen Gülinaz Gürsoy, “Dokular daha fazla kollejen üretimi için uyarılmış olur. Daha sağlıklı bir doku, sıkı bir cilt için yeterli kollejen üretimini aktive eder. Andulasyon cihazının vücuda verdiği sinyaller ile vücuttaki ağrılar daha kolay yönetilir ve birey kendini daha enerjik ve pozitif hisseder. Andulasyon sisteminin vermiş olduğu sinyaller ile vücuttaki gerginlik ve katılık hissi azalır vücudu gevşeterek rahatlatır; buna bağlı olarak uyku problemlerini en aza indirerek uyku kalitesini artırır. Bu şekilde birey stres yönetiminde daha başarılı olur. Yani andulasyon yalnızca bir organ veya bir organ sistemi üzerine etki göstermek yerine organizmanın önemli fonksiyonlarının üzerinde bütüncül olarak pozitif etki sağlar. Bu cihazla beraber sağlığın sürdürülmesi, azalan hayat kalitesinin arttırılması hedeflenir. Bu sistem vücuttaki tüm yaşamsal fonksiyonların düzenlenmesine yönelik sistemlerin temelini oluşturur” diye konuştu.

Andulasyon terapi hangi hastalıklarda uygulanabilmektedir

Andulasyon sisteminin hangi hastalıklarda uygulanabileceği hakkında bilgi veren Kırşehir Beslenme ve Diyet Kliniği Danışmanı Gülinaz Gürsoy, “Aşırı kilo, bel boyun ağrıları, dolaşım bozukları, diz-eklem ağrıları, huzursuz bacak sendromu, fibromiyalji, lenfödem, metabolizma bozuklukları, romatizma, selülit, stres, uyku bozuklukları gibi birçok sağlık probleminde başvurulması gereken teknolojik bir sistemdir” ifadelerini kullandı.

Andülasyon terapi ile ilgili önerilerde bulunan Gürsoy, “Fiziksel, zihinsel ve ruhsal sağlığını iyi olması, iyi bir kan dolaşımı, aktıf ve hızlanmış bir metabolizma,sağlıklı bir lenf akışı ve sağlıklı bir sinir sistemine bağlıdır. Sağlığımızı tekrardan kazanmak ve sürdürmek için bu unsurların hepsi etkili bir şekilde desteklenmeli, modern tıbbın avantajlarından faydalanılmalıdır” dedi.

Amacının “İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın” diyen Şeyh Edebali’nin ışığında Kırşehir Halkı’na hizmet vermek olduğunu dile getiren Gülinaz Gürsoy, “1996 yılında Kırşehir’de doğdum. İlk ve orta öğretimi Kırşehir Hüsnü M. Özyeğin Okulu’nda, Lise öğretimimi ise Kırşehir Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi’nde tamamladım. 2015 yılında İstanbul Gelişim Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nü kazandım. 4 yıllık eğitim-öğretim sürecini tamamlayarak diyetisyen unvanını almaya hak kazandım. Eğitimim süresince 20’den fazla ulusal ve uluslararası kongrede/seminerde katılımcı olarak bulundum. Bu süreçte İstanbul Avrupa Şafak Hastanesi, İstanbul İnbody Medical, Diyetisyen Sedef Olcay Beslenme ve Diyet Kliniği’nde ve İstanbul Spor Merkezlerinde stajımı gerçekleştirdim. Malnutrisyonlu Çocuklarda Beslenme ve Diyet Tedavisi üzerine bitirme tezimi teslim ederek, 2019 yılımda başarı ile mezun oldum. Memleketim Kırşehir’e döndüğümde ise çocukluk hayalim olan diyetisyenlik mesleğini icra edebilmek için Ankara Caddesi’nde Diyetisyen Gülinaz Gürsoy Beslenme ve Diyet Kliniği kurdum. Kilo koruma, obezite ve kilo kontrol yönetimi ,kronik ve kompleks hastalıklarda beslenme tedavisi menü planlama, gebelik öncesi/gebelik sırasında/gebelik sonrası beslenme ve kilo kontrol yönetimi, kurumsal danışmanlık, okul çağı beslenmesi, yeme davranışı bozukluklarında beslenme tedavisi, kilo alamama durumlarında beslenme tedavisi, diyabet ve diyet tedavisi, polikistik over ve beslenme (PCOS), mesafesiz diyet (Kırşehir dışındaki danışanlar için diyet danışmanlığı hizmeti), sağlıklı beslenme danışmanlığı, emziklilik döneminde beslenme ve kilo kontrol yönetimi, hipertansiyon ve beslenme, okul öncesi dönemde beslenme, gut hastalığı ve diyet tedavisi, sağlıklı beslenme danışmanlığı konularında danışanlarıma hizmet veriyorum. Bunun yanında andulasyon teknolojisi son ürünü olan andumedic pro 3 ile bütünsel terapi sistemlerimini uyguluyorum. İsteğim uygulanan tüm bu andulasyon ve diyet programlarını her kesimden insanın uygulayabileceği ve anlayabileceği bir seviyeye taşımak ve sağlıklı beslenmeyi kişilerin yaşam biçimi haline getirmelerine yardımcı olmak. Amacım ise ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ diyen Şeyh Edebali ışığında tüm Kırşehir Halkı’na gerekli hizmeti vermek.

Kliniğimizde bulunan andumedic 3 pro andulasyon terapi sistemleri ile hızlı değişim için geç kalmayın. Siz de bu hizmetten faydalanmak istiyorsanız ücretsiz görüşme ve ücretsiz demo andulasyon seansı için randevu almayı unutmayın. Bilgi almak ve randevu oluşturmak için lütfen iletişime geçiniz” dedi.

Gülinaz Gürsoy 0(506)497 59 64 Adres: Ankara caddesi, Yaylagüller Pastanesi üstü Kat:1 No:2 Kırşehir.