Neşet Ertaş Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen 7. Olağan İl Kongresine Seher Ünsal’ın hazırladığı tek liste ile gidildi. Seher Ünsal kongreye katılanların tamamının oyunu alarak başkan seçildi.

Kongreye Ak Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Halis Dalkılıç, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Ak Parti milletvekilleri, İl Başkanları ve parti üyeleri katıldı.

Kongrede açıklamalarda bulunan Ak Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Halis Dalkılıç, “Kırşehir’de böylesi güzel ve kalabalık bir ortamda kongre coşkusunu yaşattığınız için sizlere çok teşekkür ederim. Aldığımız görevlerimiz değişebilir. Verilen sorumluluklar değişebilir. Fakat bizler bu sevdaya gönül vermiş kişileriz. Bizler AK sevdaya gönül vermiş insanlarız. Öncelikle Ak Parti Kırşehir Eski İl Başkanımız Sayın Muzaffer Aslan’a çok ama çok teşekkür ederim. Kendileri ve ekibi göreve geldikleri günden itibaren hizmet noktasında ellerinden gelenin fazlasını yaparak gönüllerde taht kurmayı başarmışlardır. Biliyorum ki yarışı devrettiği Seher Ünsal kardeşimizde bu görevi çok güzel bir şekilde devam ettirecektir.”

Ak Parti Kırşehir Eski İl Başkanı Muzaffer Aslan ise yaptığı konuşmada, “Öncelikle hepinize çok teşekkür ediyorum. Bugün partimizin 7. Olağan Kongresi’ni gerçekleştiriyoruz. Bayrak yarışını bu güne kadar üzerimize düşen görevi layıkıyla yerine getirerek güzel işler başardık. Güzel projelerde bulunduk. Bugünden sonrada Seher Ünsal kardeşimize devrediyoruz. İnşallah kendileri de güzel işler başararak daha güzel konumlara getireğinden hiç şüphemiz yok. Bizleri bu güne kadar hiç yalnız bırakmayan Ak Sevdalılara çok teşekkür ederim.”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 7. Olağan Kırşehir, Kırıkkale, Yozgat, Sivas İl Kongrelerine Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nden canlı bağlantıyla katıldı.

Olağan AK Parti Kırşehir İl Kongresi Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezinde başladı.İl Başkanı olarak belirlenen Seher Ünsal’ın tek liste olarak girdiği ve eski bakanlardan Suat Kılıç ile Jülide Sarıeroğlu’nun da katıldığı kongrede partililere hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu.Konuşmasının sonunda Kırşehir’de ki partililere hitap eden Erdoğan , ”Kırşehir’i şöyle ayakta görelim ve alkışlayalım.Bu kongreyle beraber Kırşehir inşallah yepyeni bir sürece giriyor ve inanoyorum ki Kırşehir ; ana kademesiyle, kadın kollarıyla, gençlik kollarıyla çok büyük bir patlamayı gerçekleştirecek.Buna hazır mıyız ?” ifadelerini kullandı.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları Biz milletin kurduğu, bugüne de milletin getirdiği bir partiyiz. Gücümüzü de ilhamımızı da milletten alır, birikimimizi sadece millete hizmet için kullanırız.Cumhur İttifakı olarak 2023’te ezici bir çoğunlukta TBMM’de temsil edileceğiz, Cumhurbaşkanlığı seçimini de kazanacağız. İllerimizde Cumhur İttifakı olarak, gerek AK Parti, gerek MHP, gerek BBP olarak, Cumhur İttifakı güçlenerek yarınlara yürümektedir, yürüyecektir.Biz hep yüzü geleceğe dönük bir parti olduk. Bu şekilde de hareket etmeyi sürdüreceğiz.Bizi dostun attığı gül yareler diye bir söz vardır. Bizi kurulan tuzaklar yormuyor. Bizi asıl yoran bu ülkenin selameti için omuz omuza hareket etmemiz gerekenlerin tavırlarıdır.

KILIÇDAROĞLU’NUN SÖZLERİNE TEPKİSöylem ve yöntemler ülkenin en büyük 2. partisinin merkezine yerleşmiştir. Biz bu anlayışı muhatap almak istemiyoruz ancak öyle sözler söylüyor ve yapıyorlar ki, milletimize olan saygımız gereği hadlerini bildirmek mecburiyetinde kalıyoruz.Milletimizin hafızasında CHP büyük acıların partisidir. AK Parti ise CHP’nin başımıza sardığı sorunların hepsini ortadan kaldırmak için çalışmıştır. İcraatlarımızın büyüklüğü bu tartışmanın konusu bile olamaz.* Mesela bu zihniyetin temsilcisi olan zat, dün yine bühtan üzerine bühtan sergiledi. Neymiş efendim, CHP Türkiye’yi büyütmüş. AK Parti Türkiye’yi büyütmek için çalışmamış… Eh kısmen doğru bir tespit. Gerçekten de CHP hep Türkiye’nin sorunlarını, dertlerini, ayağındaki prangaları büyütmüş bir partidir.Bunu söyleyen kim? hayatında karar verici olarak tek bir saniye görev yapmamış, tek bir konuda ifade ortaya koymamış, irade ortaya koymamış, SGK’yı batırmış, millet ve memleketin hayrına tek bir işe omuz vermemiş birisi.‘Seçim kişiyi Cumhurbaşkanı yapmaz…’ Arkasından da bir sürü laf kalabalığıyla da asıl niyetini gizlemeye çalışıyor. Bunlar yıllarca darbecilerden cuntacılardan Cumhurbaşkanı seçmeye alıştılar.Milletin önce 2014’te, ardından yeni sistemle birlikte 2018’de doğrudan seçtiği Cumhurbaşkanını hâlâ hazmedemiyorlar.Kendi partilerinde işler kaset, taciz ve tecavüzle, hırsızlıkla yürüdüğü için milletin tercihiyle bir göreve gelebilmeyi havsalalarına sığdıramıyorlar.Aslına bakarsanız bu kişinin kürsüde ettiği her laf, Allah’ın verdiği havayı boşa tüketmektir. İsraf her konuda olduğu gibi bu konuda da haramdır. En vakimi de aynı yalan ve iftiraları döne döne tekrarlamayı siyaset sanan bu zihniyetin, ülkenin 2. büyük partisinin başında kalabiliyor olmasıdır.Kendisinde zaten olmayan vasıfları sürekli soru cümleleriyle ifade eden bu karikatür zatın psikolojik analizi işin erbabı için bulunmaz bir hazinedir.Cumhurbaşkanına verilen sorumluluklardan habersiz, aynı zamanda siyasi sıfata sahip olduğunu bilmeyen birisi, daha alfabenin A’sında çuvallamıştır.Kendince herkesi aldatmaya çalışan bir kişinin zaten diğer söyledikleri hükümsüzdür. Teröristlere ‘arkadaş’ diyen birinin sözleri hükümsüzdür.Her seçimi kaybetmiş bu zatın, zerre kadar onuru, kendisine azıcık saygısı olsa kasetle geldiği o koltuktan haysiyetiyle çekip giderdi.Yalan çıtasını sürekli yükselterek örtmeye çalışan birisinden ülkeye fayda gelmez. Bu zihniyeti en kısa sürede tasfiye edeceklerine inanıyorum.