Yeni eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle Hayriye Kımçak Anadolu Lisesi Müdürü Türker Çetin, okulun uzaktan eğitim planı ile ilgili şunları ifade etti:

“Değerli veliler, sevgili ögrenciler; 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı uzaktan eğitimle başladı.Eba canlı ders pmodülünde oluşturulan 623 saat eba canlı ders ile geçen sene Mart ayı ortalarından itibaren yapılamayan dersler Eylül ayının ilk üç haftasında telafi edildi.

2020-2021 eğitim-öğretim yılı Eba canlı dersler ile uzaktan eğitim planımız hazır olup, derslerimiz 21 Eylül’den itibaren başlamıştır.

Sevgili öğrenciler, eğitim öğretim yılı başladı ve tatilde değiliz, ayrıca şunu iyi anlamalısınızki tüm öğrencilerle aynı durumdasınız. Telaş ve paniğe kapılmadan, moral ve motivasyonunu bozmadan, eba canlı dersleri ve eba TV’yi takip edipgünlük çalışmaya devam edenler hedefledikleri başarıya ulaşacaktır. Uzaktan eğitimde eba canlı dersler, eba TV ve bazı uygulamalar dışında şu an için başka alternatif ve seçenek yoktur. Mevcut durumu en iyi şekilde değerlendirmeliyiz.

Eba canlı ders olarak 9, 10 ve 11. sınıflara haftada 24 saat, 12. sınıflara ise haftada 36 saate kadat ders planlanmıştır. Tüm imkanımızı zorlayıp derslere katılalım. Eba Tv’yide takip edip eğitim öğretimden kopmayalım.

Ayrıca 12. sınıf öğrencilerimiz hafta sonları destekleme ve yetiştirme kurslarına devam edecektir. Yine 12. sınıf öğrencilerimiz için seri deneme sınavları da planlanmış olup,Ekim ayı itibariyle her hafta,COVİT-19 tedbirlerine de uyularak okulumuzda TYT deneme sınavlarına başlanılacaktır.

Temennimiz salgının bir an önce sona ermesi ve sizlerin okula, öğretmenlerine kavuşmasıdır.”