Karagöz Perdesi’nde Kırşehirli Neşet Ertaş’ın türküleri de yankılanacak.

Karagöz sanatçısı Cemal Fatih Polat sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Neşet Ertaş. Hemşehrim bildim, öyle sevdim. Karagöz Perdesi’nde senin de o bağrı yanık türkülerin yankılanacak inşallah. Rahmetle, saygıyla” ifadelerini kullandı.

Polat’ın paylaşımına çok sayıda olumlu yorum gelirken, sanatçı yorumlara, “Güzel insandı. Onu perdede yad etmek gurur verici” sözleriyle karşılık verdi.

Cemal Fatih Polat kimdir?

1985 yılında Kırıkkale’de doğan sanatçı, Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunudur. Profesyonel tiyatro eğitimi alıp tiyatroya gönül vermiştir ve halen oyunculuk yapmaktadır.

2006 yılından itibaren bu alanın yanı sıra Kukla ve Karagöz’e de merak salmış ve usta – çırak ilişkisiyle bu sanatın eğitimlerini almıştır. Sadece yurtiçinde değil Almanya ve Brezilya’da festivallerde Kukla ve Karagöz sanatıyla ülkemizi temsil etmiştir.

TRT, FOX TV, Kanal D dizilerinde, Garanti Kasko, Türk Telekom Tambu, Hürriyet Emlak reklam filmlerinde ve birçok sinema filminde rol almıştır. Daha önce yine kendi yazdığı Karagöz: Pazarcı oyununu İstanbul, Kocaeli, Bartın, Antalya ve Almanya’daki bir çok noktada sergileyen sanatçı, Karagöz: İstanbul Gezgini oyunuyla Karagöz Geleneksel Sanatını yaşatırken tarihi yerleri de tanıtmak istemiştir.