Umut Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Uğurlu ve yönetimi, Özbağ Belediye Başkanı Rasim Arazay’ı ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı. Gerçekleşen ziyarette Özbağ Belediye Başkanı Rasim Arazay, gerçekleştirilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Beldemizde elimizden gelenin fazlasını yaparak ummalı bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Ekiplerimiz gece gündüz demeden çalışmalarına son sürat devam ediyor. Bizler oturmak için değil çalışmak için geldik. Beldemizin markası olan Özbağ Gazozu’nun ve Özbağ Turşumuzun tanıtılmasında büyük rol üstlendik. Özbağ Turşusu’na talep oldukça fazla. Belediyemiz bünyesinde ‘Özbağ Turşusu’ adı altında kurulan ve içerisinde pekmez, erişte, yukfa gibi ürünlerin yer aldığı işletmede İŞ-KUR’un istihdam ettiği 10 kadın, haftanın 6 gününde hummalı bir şekilde çalışıyor. Ankara ve İstanbul’dan sonra şimdi de Almanya, İngiltere ve Fransa’dan yerli ve tamamı organik ürünlere yoğun bir talep var” ifadelerini kullandı.

Kırşehir’de birçok sektörde adından sıkça söz ettiren ve her işte bir çok kişiye iş istihdamı sağlayan Umut Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Uğurlu ise şunları dile getirdi:

“Bizler birçok bölgede kurmuş olduğumuz işlerde birçok kişiye iş imkanı sağlıyoruz. Amacımız bizlerin kazanmasının yanı sıra bizimle birlikte hemşehrilerimizinde kazanması. Özbağ içinde neler yapılacaksa bizler elimizi taşın altına koymaya hazırız. Ankara GİMAT Bölgesi’ne Özbağ Gazozu için kurmuş olduğumuz fabrikamıza Özbağ Belediyesi’nin çalışmaları sonucu markalaştırılan Özbağ Turşusu içinde yerimizi hazırladık. Artık orada Özbağ Turşusu’da yer alacak. Amacımız şehrimizin marka içeceklerini ve yiyeceklerini GİMAT Bölgesi’nden Türkiye’nin ve Avrupa’nın birçok bölgesine ulaştırmak.”

Arazay, “Özbağ Gazozu Fabrikası’nı beldemize kurun”

Özbağ Belediye Başkanı Arazay, “Sizlerin her alandaki yatırımlarınızı ve başarılarınızı biliyoruz. Özbağ içinde beldemize Özbağ Gazozu Fabrikası’nı kurmanızı ve fabrikada çalışacak işçileri de Özbağlılardan oluşturmanızı talep ediyoruz. Beldemizin iş istihdamı anlamında eksikliklerini giderirseniz çok mutlu oluruz. Bizler Belediye olarak sizleri her zaman desteklemeye hazırız” dedi.

Gerçekleşen ziyaret, Özbağ Belediye Başkanı Razim Arazay ve Umut Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Uğurlu’nun Özbağ’a yapılabilecek yatırımlar üzerine konuşulmasının ardından sonra erdi.