Kırşehir’in Akpınar İlçesi’ne Fatih Özcan kaymakam olarak atanırken, Akçakent İlçesi’ne de Saliha Karataş, kaymakam vekili olarak atandı.

Akpınar Kaymakamı Fatih Özcan, ilçedeki görevine başladı.

İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü’nün11/09/2020tarihli Onayı ile Akpınar İlçesi Kaymakamlığı’na asaleten atanan Kaymakam Fatih Özcan 14 Eylül Pazartesi günü ilçedeki görevine başladı.

Fatih Özcan kimdir?

1994 yılında Bursa’nın İnegöl İlçesi’nde doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden 2017 yılında mezun olan Özcan aynı yıl girdiği Kaymakam Adaylığı Sınavını kazanarak 2018 yılında 106. Dönem Sinop Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti.

Kaymakam Refikliği stajlarını Zonguldak/Kozlu ve Rize/Ardeşen İlçelerinde yaptı. Denizli/Güney ve Bekilli İlçelerinde Kaymakam Vekilliği görevinde bulunduktan sonra Merkez Yabancı Dil Kursu ve Mülkiye Müfettişi refakatinde teftiş stajının ardından İngiltere Leicester Üniversitesi’nde yabancı dil ve mesleki eğitimi aldı.

Karataş, vekil olarak görevine başladı

Akçakent Kaymakamı Vekili Saliha Karataş görevine başladı.

Aksaray Kaymakam Adayı Saliha Karataş,14 Eylül Pazartesi günü Kaymakam Vekili olarakAkçakent’teki görevine başladı.

Saliha Karataşkimdir?

Kaymakam Saliha Karataş, 1993 yılında Çorum’un Osmancık İlçesi’nde doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini çeşitli illerde tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi (Fransızca) Bölümü’nden mezun olmuştur. 2018 yılında İçişleri Bakanlığının düzenlemiş olduğu Kaymakam adaylığı sınavını kazanarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etmiştir. Aksaray Valiliğinde İl Merkez Stajını, Ankara Gölbaşı ve Bilecik Bozüyük İlçelerinde Kaymakam Refikliği Stajını tamamladı.İçişleri Bakanlığının 11.09.2020 tarihli oluru ile görevlendirilen Kaymakamımız 14 Eylül Pazartesi günü Akçakent İlçesi’ndeki görevine başladı.