Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Arslantürk, kitaplarını İslami İlimler Fakültesi Kütüphanesi’ne bağışladı

Kırşehir İl Müftü Yardımcısı Hasan Hüseyin Arslantürk, kitaplarını Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Kütüphanesi’ne bağışladı.

Arslantürk, kitaplarını İslami İlimler Fakültesi Kütüphanesi’ne bağışladı
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
31 Ekim 2020 - 17:16

Kitap bağışı hakkında Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi, “Bu anlamlı bağış dolayısıyla yapılan törende Müftü Yardımcımız Hasan Hüseyin Arslantürk’e üniversite rektörlüğümüz adına teşekkür belgesi ve İslami İlimler Fakültesi adına plaket takdim edildi. Teşekkür belgesi ve plaket takdim törenine Kırşehir İl Müftümüz Sayın Mehmet Yaman, Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ahmet Gökbel, İslami İlimler Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Cemalettin İpek ve diğer öğretim üyeleri katılmışlardır” açıklamasını yaptı.
Törende konuşan Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcı Prof. Dr. Ahmet Gökbel, “İl Müftü Yardımcımız Sayın Hasan Hüseyin Arslantürk’ün ilim yolunda en değerli sermayesi olan kitaplarını İslami İlimler Fakültesi Kütüphanesi’ne bağışlayarak bu eserlerin gelecek nesillerle buluşmasına vesile olduğu için çok teşekkür ederim” dedi.
İslami İlimler Dekanı Prof. Dr. Cemalettin İpek de yaptığı konuşmada, “Bilgi hazinenizin kaynağını teşkil eden özel kütüphanenizi fakültemiz kütüphanesine bağışınızdan dolayı şükranlarımızı sunarız. Bu eserler, öğrencilerimizin doğru bilgiye ulaşmalarını sağlayarak onların daha iyi yetişmelerine katkıda bulunacaktır” ifadesini kullandı.
Mevlid-i Nebî Haftası ziyareti de yapıldı
Ayrıca 2020 Mevlid-i Nebî Haftası dolayısıyla Kırşehir İl Müftü Mehmet Yaman Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi’ni ziyaret etti. Ziyarete Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gökbel, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Cemalettin İpek, İl Müftü Yardımcısı Hasan Hüseyin Arslantürk, bazı müftülük personeli ve öğretim üyeleri katıldı.
2020 yılı Mevlid-i Nebî Haftası temasının ‘Peygamberimiz ve Çocuk’ olarak belirlendiğini hatırlatan Kırşehir Müftüsü Mehmet Yaman şunları ifade etti:
“Aile için olduğu kadar toplum için de çocuk en önemli değerdir. Hakları, ihtiyaçları, yetenekleri ve potansiyeli ile her çocuk toplumun geleceğini inşa edecek yapı taşı olarak özenle korunmalı ve yetiştirilmelidir. Çocuğa verilen emek, aslında toplumun geleceğine yapılan yatırımdır. Yüce dinimiz de çocuğa gerçek değerini vermiştir. Kur’an-ı Kerim ve Peygamber Efendimizin hayatı bu konuda bize en güzel örnekleri sunmaktadır.”

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.