Kırşehir Umut Haber Gazetesi

ASTE Eğitimi verildi

Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü İl Ambulans Servisi Başhekimliği bünyesinde görevli ambulans sürücülerine Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimi (ASTE) düzenlendi.

ASTE Eğitimi verildi
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
26 Ekim 2020 - 16:58

Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü İl Ambulans Servisi Başhekimliği bünyesinde görevli ambulans sürücülerine 19-22 Ekim 2020 tarihleri arasında ambulans kazalarını azaltmak, hasta ve çalışan güvenliği açısından ambulansın trafikteki seyrini daha güvenli hale getirebilmek, personelin bilinçli, etkin ve güvenli bir sağlık hizmeti sunmak amacıyla kendi eğitmenleri tarafından çok sayıda personelin katılımıyla Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimi (ASTE) düzenlendi.
Düzenlenen eğitim hakkında Kırşehir Sağlık İl Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ali Bulut, şu açıklamayı yaptı:
“Bizim aslı işimiz sağlık hizmeti üretmek. Sağlık hizmeti üretirken özellikle ambulanslarımız devamlı trafikte. Trafikte olduğu için ambulansı kullanan arkadaşlarımızın ileri sürüş tekniklerine sahip olması gerekiyor. Bizde bu amaçla ASTE Eğitim dediğimiz eğitimlerimizle ambulans kullanan arkadaşlarımıza eğitimlerimizi veriyoruz. Onlara sertifikalarımızı veriyoruz. Daha önce eğitimi olanları tekrardan değerlendirmesini yapıyoruz. Ne durumdalar, ambulansla ani önlerine çıkan bir araba olduğunda nasıl bir hamle yapacaklar? Bunların hepsini öğretiyoruz. Arkadaşlarımız sürüş tekniklerini ayrıntısı ile yapıyorlar. Süreçte başhekimliğimize ve bütün arkadaşlara teşekkür ederiz.”

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.