Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Atabey, “Hastanenin halkımıza yakışır bir şekilde hizmet vermesini sağlayın”

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Kırşehir İl Başkanı Metin Atabey, basın açıklaması yaparak, “Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin halkımıza yakışır bir şekilde hizmet vermesini sağlayın” dedi.

Atabey, “Hastanenin halkımıza yakışır bir şekilde hizmet vermesini sağlayın”
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
19 Ocak 2021 - 11:07

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli’nin Kırşehir’e 400 yataklı hastanenin yapılacağı haberini vermesi üzerine DEVA Partisi Kırşehir İl Başkanı Metin Atabey, açıklamada bulundu. İl Başkanı Atabey, açıklamasında şunları dile getirdi:
“AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile Kırşehir’e 400 yataklı 280 milyon proje bedelli ve 28 milyon başlangıç ödeneği ile yeni devlet hastanesinin 2021 Yılı Yatırım Projesi kapsamına alındığını duyurdu.
Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin, üçüncü basamak hastane statüsüne geçmesi, yeni hizmet alanları ve bölümlerin oluşturulması sebebiyle yetersiz kalması üzerine daha önce 150 yataklı ek hastane binası yapımı konusunda alınan kararın revize edildiğini ve 400 yataklı hastanenin Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’nin yanındaki 200 dönümlük araziye inşa edileceğini aktardı.
Halbuki eski devlet hastanesinin bulunduğu yere 2017 Yılı Yatırım Projesi kapsamında 150 yataklı ek hastane binası yapımı kararı alınmıştı. Aynı zamanda ek hastane binasının yapımının 2019 yılında tamamlanmış olması gerekiyordu ama yapılmadı. Yıl olmuş 2021 ek hastane binasının revize edildiği açıklanıyor. Kırşehir Halkı adına soruyoruz ek hastane binası söz verildiği gibi 2019 yılında tamamlanmış olsaydı bu zorlu pandemi sürecinde Kırşehir Halkına sağlık hizmetinde büyük katkı sağlamaz mıydı?
‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ anlayışıyla hizmet ettiklerini söyleyen AK Parti Milletvekili Mustafa Kendirli’nin Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin halkımıza hak ettiği hizmeti sağlayamadığından haberi yok!
Kırşehir DEVA Partisi olarak soruyoruz, doktorsuz hastane neye yarar?
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi 300 yatak kapasitesiyle 7 Mart 2011 yılından bu yana faaliyettedir. Kurulduğu günden bugüne sürekli personel ve fiziksel mekana ilişkin sorunların kronikleştiği, hastalara müdahale için gerekli ekipmanların yetersizliğinin giderilmediği görülmektedir. Bu durum salgın süreciyle birlikte daha çok hissedilir olmuştur. Hükümete soruyoruz, Kırşehir Halkı’na yakışır tam teşekküllü ve donanımlı devlet hastanesinde hizmet almak ülkemizin tüm bireylerinin olduğu kadar değerli Kırşehir Halkı’nın hakkı değil midir? Zaten hak ettiği sağlık hizmetini alamayan Kırşehir Halkı salgınla birlikte iyice zor durumda kalmıştır. Bizler bir an önce Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin uzman doktor, personel, poliklinik ve tıbbi araç gereç eksiklikleri giderilmeli değerli halkımıza yakışır bir şekilde hizmet verebilmesi yönünde çalışmalar yapılmasını beklerken yapılan son düzenlemeler ile birlikte çok sayıda öğretim üyesinin hak kaybına uğramasından dolayı Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nden ayrıldığı görüyor ve biliyoruz.
“Kırşehir Halkı mağdur ediliyor”
Birçok konuda olduğu gibi ne yazık ki sağlık konusunda da Kırşehir Halkı mağdur ediliyor. Kırşehir Halkı en temel vatandaşlık haklarından birisi olan sağlık hizmetini kendi şehirlerinden alamadığı gibi en yakın tam teşekküllü sağlık kuruluşuna ulaşmak için 2 saatlik yolu göze almak zorunda kalıyor. Bu durum da vatandaşlarımızın hem maddi olarak hem de manevi olarak yıpratmaktadır. Oysa sağlık hizmetleri hakkını sosyal devlet anlayışı içerin de her vatandaşımız kendi ikamet ettiği ilde alabilmelidir.
Sağlık hizmetleri konusunu ele almışken sağlık çalışanlarının yaşadığı sıkıntılardan da bahsetmemek olmaz.
“Sağlık çalışanlarımızı yaşatın ki insanlarımızı yaşatabilsinler”
Özellikle son yıllarda ne yazık ki ülkemizde hastane şartları dahilinde hastalarına en iyi şekilde hizmet verip hayat kurtarmayı amaçlayan sağlık çalışanlarına hasta yakınları tarafından şiddet uygulanmaktadır. Sağlık çalışanları için şiddet konusunda ciddi bir yasal düzenleme ile can güvenlikleri sağlanmalıdır. Kırşehir DEVA Partisi olarak diyoruz ki ‘Sağlık çalışanlarımızı yaşatın ki insanlarımızı yaşatabilsinler!’
Sağlık çalışanları toplumumuzda hayat kurtarma gibi büyük ve ağır bir görev üstlenmektedirler. Görevleri zaten büyük ve ağır olan sağlık çalışanlarının pandemiyle birlikte görevleri daha da ağırlaşmıştır. Bu yüzden sağlık çalışanlarının maaşlarına düzenlemeler yapılmalı, özlük sorunları giderilmeli ve hak kaybına uğratılmamalıdır aynı zamanda kurumlardaki personel sayısı arttırılarak iş yükleri hafifletilmelidir.
Sağlık çalışanlarımızın da Kırşehir Halkımızın da sorunları saymakla bitmez. Ama bizler Kırşehir DEVA Partisi olarak siz değerli halkımızın sesi olmaya devam edeceğiz. Kırşehir halkına saygılarımızla…”

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.