Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Babacan’a medyanın sorunlarının ve çözüm önerilerinin olduğu dosya verildi

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan’a Kırşehir ve Türk Medyası’nın sorunlarını ve çözüm önerilerini ileten dosya verildi.

Babacan’a medyanın sorunlarının ve çözüm önerilerinin olduğu dosya verildi
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
24 Ekim 2020 - 16:50

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin olağan 1. olağan kongresi için Kırşehir’e geldi. Genel Başkan Ali Babacan, kongreye geçmeden önce Ağalar Konağı’nda basın mensupları ile bir araya geldi. Kırşehir Basın Konseyi Başkanı Sait Yanık, yemek sonrası Genel Başkan Ali Babacan’a plaket taktim etti. Ardından Sait Yanık, Ali Babacan’a Kırşehir ve Türk Medyası’nın yaşadığı sorunlar ve sorunların çözülmesi için bir dosya sundu.
Dosyanın içeriğini gazete radyo ve televizyonların yaşadığı ekonomik sorunlar, ayrıca TL birim fiyatının ve enerji fiyatlarının sabit tutulması, Anadolu Ajansının yüzde 50 indirim sağlaması oluşturdu. Sait Yanık’ın sunduğu o dosyanın içeriği şöyle açıklandı:
“DEVA Partisi Genel Başkanı Sayın Ali Babacan, Kırşehir Basın Konseyi Cemiyeti Başkanı olarak, Türkiye’deki ekonomik krizin faturasını haliyle biz radyocular gazeteciler ve televizyoncular çekmekteyiz. Çözüm önerileri olarak aşağıda yazdığımız önerileri Hükümete iletmeniz umarım bizlerin sorunlarını da bir nebze olsun fayda sağlar. Bu konuda meslek örgütlerimiz çaba içerisinde ama Kırşehir’in sorunlarını da biz biliyoruz.
Resmi ilan olarak KÖYDES programlarını ilan kapsamına, TOKİ inşaat yapım ve alımlarının ihale kapsamına, il ve ilçe belediyelerin üç teklif usulünden vazgeçilmesi, gazetelerde ilan yayınlanmasını icra ve iflas ilanlarını resmi ilan olarak yayınlanmasını, anonim şirketlerinin genel kurullarının gazetelerde resmi ilan olarak yayınlanması, SSK vergi ve enerjide muafiyeti uygulanması alınmış kredilerin ve SSK ve vergi borçlarının ötelenmesi, pandemi süresince vergi, stopaj ve SSK paralarının alınmaması gibi.
Türkiye de mutlaka bir veya birkaç kağıt fabrikasının yeniden açılmasını, kağıt ve kalıp fiyatlarının dolar kurunun sabit tutulması, Basın İlan Kurumu düşük faizle kredi vermesini, KOSGEB ve diğer kredilerin faizsiz ötelenmesini istemekteyiz. Belediyelerin ticaret ve sanayi esnaf odaları ve TOBB gibi odaların gazete ismi ayırmadan abone olunması enerji indirimi gibi.
Bu istek ve beklentilerimizin Hükümete bir an önce bildirilmesini ve çözüm olunması dileğimle başarılar diler saygılar sunarım.”

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.