Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Başkan Ekicioğlu, net konuştu

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, “Bedel ödenecekse esnafımız değil, biz ödeyeceğiz” dedi.

Başkan Ekicioğlu, net konuştu
Avatar
Umut Medya( umuthaberkirsehir@gmail.com )
28 Ocak 2021 - 10:29

Kırşehir’de 591 adet plakanın iptali konusun da Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ve Kırşehir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Tekin ortak bir basın açıklaması yaptı.
Kırşehir Belediye Selahattin Ekicioğlu, yaptığı açıklama da “Bir bedel ödenecekse esnafımız değil, biz ödeyeceğiz. Bu konu hepimizin sorunu. Hep birlikte çözeceğiz hiç kimseyi mağdur etmeyeceğiz” dedi.
Başkan Ekicioğlu, sözlerine şöyle devam etti:
“Sayıştay raporları ile ilgili yanlış giden sözleşmeler ve ihaleler ilgili bize bir uyarı geldi. Bu süreci bizim hukukçularımızda inceliyor. Bu konu sadece Kırşehir’in başında değil Türkiye’nin başında bir sorun. Bu sorun sadece Belediye’nin veya odanın değil, Mecliste siyasi partilerin çıkaracağı kanunla çözülecek bir şey. Bir bedel ödenecekse biz esnafımıza bedel ödetmeyeceğiz. Bedel ödenecekse biz ödeyeceğiz. Bu konuda esnafımız rahat olsun. Biz esnafımızın mağduriyetini gidereceğiz.
Yıllar önce malını mülkünü satıp hat almış arkadaşlarımızın hiç birinin mağdur olmasından yana değilim. Sadece Kırşehir’de değil bu sorun, 2016 yılından bu tarafa bölge illerimizde de bu sorun var. Bu sorunları hep birlikte aşacağız. Hiçbir esnafımızın mağdur olasından yana değiliz. Evini arabasını bu iş için koymuş insanları biz mağdur etmeyeceğiz. Ödenecekse bu bedeli yöneticiler ödeyecek. Esnafımız rahat olsun. Hukuki süreç ve yasal süreç ne ise bunu hep birlikte beraber aşacağız. Plaka iptali ilgili konuyu biz değil Ankara’nın çözeceği bir konudur. Bu konu hepimizin sorunu. Hep birlikte çözeceğiz hiç kimseyi mağdur etmeyeceğiz.”
Konu ile ilgili bir açıklama yapan Kırşehir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Tekin, “Şehrimizle ilgili Sayıştay’ın plakalarla iptali ilgili bir raporu vardı. 591 tane taksi minibüs ve servis aracı, kamuoyunda çeşitli dedikodular oluyor. Esnafımızın içi rahat olsun. Belediye Başkanımızla yaptığımız toplantıda her ne olursa olsun ben esnafın yanındayım. Hiçbir şekilde bu plakaların iptaline gitmeyeceğini beyan etti. Sayıştay raporu içinde Belediye Başkanımıza ayrıca teşekkür ediyoruz. Diğer illerde yaşanan sıkıntıyı Belediye Başkanımız bu konuda bizi çok rahatlatıyor. Hep esnafın yanında olduğunu beyan ediyor, esnafımız rahat olsun. Kamuoyunda gezen dedikoduya inanmasınlar. Belediye Başkanımıza tekrar teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.