Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Başkan Yavuz, “Ahilik kültürünü en güzel şekilde yaşatmaya çalışacağız”

Başkan Yavuz, “Ahilik kültürünü en güzel şekilde yaşatmaya çalışacağız”
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
14 Eylül 2020 - 23:33

Kırşehir Ticaret Borsası Başkanı Neşet Yavuz, 33. Ahilik Haftası etkinlikleri le ilgili açıklamada bulundu.

Yavuz, yaptığı yazılı açıklamada, 33. Ahilik Haftası kutlamalarının bu yıl COVİD-19 nedeni ile buruk geçeceğini söyledi.

Birlik, beraberlik ve dayanışmanın sembolü olan Ahilik kültürünün yaşatılması ve gelecek nesillere ulaştırılarak, kalıcılığının devam etmesi için çalışacaklarını vurgulayan Yavuz, açıklamasına şöyle devam etti:

“Kırşehir’in en büyük değerlerden biri olan Ahi Evran-ı Veli’yi anacağız.

Ticaret ahlakı ve çalışma disiplini, yaşantımızdaki sorumlulukları, ekonomik gelişimimizde bize yön veren öğretileriyle Ahilik hayati önem taşımaktadır. ‘Hak ile sabır dileyip, bize gelen bizdendir. Akıl ve ahlak ile çalışıp bizi geçen bizdendir’ diyerek bizlere çalışma anlayışı ve ahlakını aşılayan Ahi Evran-ı Veli’yi, Ahilik kültürünü ve esnaflık anlayışını en güzel şekilde yaşatmaya çalışacağız.

Ahiliğin başkenti olan Kırşehir’de yapılacak 33. Ahilik Haftası etkinliklerinin bu yıl biraz buruk geçecek umuyor ve diliyorum ki gelecek yıl çok daha coşkulu bir kutlama ortamı içerisinde oluruz.

Bu vesile ile başta tüm esnaf ve üreticilerimiz olmak üzere vatandaşlarımızın Ahilik Haftası’nı kutlar saygılar sunarım” dedi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.