Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Baykara, uluslararası online toplantıya katıldı

Kırşehir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ramazan Baykara, Erasmus+ tarafından hibelendirilen ve Aktif Yaşlanma Kapsamında Mültecilerin Yaşam Kalitesinin Arttırılması Projesi’nin uluslararası online toplantısına katıldı.

Baykara, uluslararası online toplantıya katıldı
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
05 Ekim 2020 - 20:09

Yapılan toplantı hakkında açıklama yapan Kırşehir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ramazan Baykara, “Erasmus+ tarafından hibelendirilen ve Aktif Yaşlanma Kapsamında Mültecilerin Yaşam Kalitesinin Arttırılması Projemizin uluslararası online toplantısını gerçekleştirdik. Ortaklarımız Portekiz Lousada Belediyesi, Yunanistan Aristotelio Panepistemio Üniversitesi, Malta Genista Foundation Vakfı, İtalya Euro.net sivil toplum kuruluşu, Ahi Evran Üniversitesi, Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden katılımcılarla pandemi sürecinin 50 yaş üstü mülteci bireylere ülkeler düzeyinde etkisi ve neler yapılabileceği gündeme alındı.
Mültecilerin dil problemi nedeniyle COVİD-19 hakkında yeterli olarak bilgilenemediği, bu kapsamda 5 ülkede aynı anda online ve yüz yüze eğitimlerin verilmesine karar verildi. Küresel pandemi nedeniyle uluslararası toplantıların nisan sonuna ertelenmesi ve online toplantıların düzenli olarak yapılması hakkında ortaklarımızı bilgilendirdi. Ayrıca Bakanlığımızın hizmet alanlarından kadın, yaşlı, çocuk ile ilgili yeni projeler için işbirliği teklifi yaptı. Tekliflere sıcak bakan ortaklarımız her türlü işbirliğine açık olduklarını dile getirdi” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.