Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Belediye Başkan Yardımcıları’ndan İl Müftüsü Yaman’a ziyaret

Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla Kırşehir Belediye Başkan Yardımcıları Nuri Araz, Asaf Kayaoğlu, Osman Uçar ve Hamza Çam İl Müftüsü Mehmet Yamanı, makamında ziyaret ettiler.

Belediye Başkan Yardımcıları’ndan İl Müftüsü Yaman’a ziyaret
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
05 Ekim 2020 - 0:45

Belediye Başkan Yardımcıları Nuri Araz, Asaf Kayaoğlu, Osman Uçar ve Hamza Çam, ziyarette yaptıkları açıklamada “Bizleri makamında ağırlayan İl Müftüsü Mehmet Yaman ile çok sıcak ve samimi bir ortamda güzel bir sohbet gerçekleştirdik. İl Müftümüz Mehmet Yaman nezdinde, ilimizde görev yapan tüm din görevlisi personellerin Camiiler ve Din Görevlileri Haftası’nı kutluyoruz” dediler.
Belediye olarak hizmetlerin ve imkanların dahilinde İl Müftülüğü’nün yanında olduklarını kaydeden Başkan Yardımcıları, İl Müftüsü Mehmet Yaman’a pandemi nedeni ile camii ve mescitlerde alınan tedbirler doğrultusunda özellikle Cuma Namazlarında yaklaşan kış şartları etkisi ile dışarıda namaz kılınmayacağından dolayı vatandaşların bu olumsuz durumdan etkilenmemeleri adına Belediye ye ait açık ve kapalı alan bulunan tesis ve işletmeleri de İl Müftülüğü kullanabileceğini belirttiler.
Belediye Başkan Yardımcıları ziyaret sonunda İl Müftüsü Mehmet Yaman’a Ahiliğin kurucusu sayıları debbağların (dericilerin) piri, çeşit esnaf ve sanatkârın lideri Ahi Evran’a ait sembolü hediye takdim ettiler.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.