Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Belediye personeli kliple Cumhuriyeti anlattı

Kırşehir Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla belediye personelinin oynadığı klip ile Cumhuriyeti anlattı.

Belediye personeli kliple Cumhuriyeti anlattı
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
28 Ekim 2020 - 17:12

Kırşehir Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından da yayına verilen klipte, personel çalışma sahalarında görüntülenerek Cumhuriyetin kazanımlarını ifade etti. Belediyede 22 birim çalışanın katılımıyla gerçekleştirilen klip, 31 Mart yerel seçimlerinden sonra göreve gelen CHP’li ittifak belediyesinin şehrin Ankara tarafından girişine koyduğu Atatürk portresi önünde Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun sunumuyla tamamlandı.
“Cumhuriyetin evrensel değerlerine sahip çıkmak bizlerden sonraki nesillere bırakabileceğimiz en büyük mirastır”
“Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde; Anadolu Halkı’nın çetin ve zor şartlar altında büyük bir kararlılık ve azimle verdiği Kurtuluş Mücadelesi’nin ardından; eşitliğin, özgürlüğün ve adaletin teminatı olan Cumhuriyetimiz’in ilanının 97. yılını kutlamanın onuru, gururu ve mutluluğu içerisindeyiz” diyen Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, sözlerine şöyle devam etti:
“97 yıldan bu yana Cumhuriyetin sunduğu çağdaş ilkelerle yönetilen ülkemizde; kazanımlarımızı korumak, bizi biz yapan ve sarsılmaz bağlarla bağlayan değerlerimizi korumak, yaşatmak ve onun evrensel değerlerine sahip çıkmak bizlerden sonraki nesillere bırakabileceğimiz en büyük mirastır.
Cumhuriyetimiz’i yaşatmak, yöneteni ve yönetileniyle herkesin sorumluluklarını hiçbir kuşkuya yer bırakmadan yerine getirmesiyle başarılabilecek bir hedeftir. Bu anlamda, hepimiz büyük bir kararlılıkla ülkemiz ve Cumhuriyetimiz adına sorumluluklarımızı yerine getirmeyi sürdüreceğiz. Cumhuriyet’in coşkusunu yaşatmak ve Cumhuriyet bilincini gelecek nesillere aktarmak en büyük sorumluluğumuzdur.
Kadını, erkeği, yaşlısı, genciyle dönemin türlü imkânsızlıklarına rağmen inançla, inatla verilen zorlu mücadelenin ardından kurulan Cumhuriyet ve onun değerleri; bizleri özgürlük, adalet ve demokrasi ile bütünleştiren bir köprü, çağdaş dünyaya açılan büyük bir kapı olmuştur.
Egemenliğin asıl sahibi olan halkımızın, fikirlerini özgürce ifade ettiği, laiklik ilkesinin ışığında, hukukun üstünlüğü ile adaletin teminat altına alındığı; din, dil, ırk ayrımı gözetilmeksizin, demokratik ilkeler doğrultusunda herkesin ortak iradesiyle oluşturduğu, eşit ve özgür yaşamın teminatı Cumhuriyetimiz’den ve onun kazanımlarından asla ödün vermeyeceğiz.
Bu duygu ve düşüncelerle, büyük bir mücadelenin zaferle sonuçlanmasının ardından, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bizlere bu eşsiz mirası bırakan herkesi saygı ve rahmetle anıyor, tüm halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.”

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.