Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Belediye temizlik görevlileri yüzde 40’lık zam oranı ile rahat nefes aldı

Kırşehir Belediyesi’nde şehrin temizliği ile ilgilenen personelin yüzde 40 oranında zam alacağını açıklaması temizlikte çalışan personele rahat nefes aldırdı.

Belediye temizlik görevlileri yüzde 40’lık zam oranı ile rahat nefes aldı
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
10 Aralık 2020 - 13:42

Temizlik birimde çalışan personel alınan zam karşısında çalışmalarının belediye tarafından görülmesinin kendilerini mutlu ettiğini belirtti.
Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde çalışan Hacı Murat Bostancı, zam karşısında çok sevindiklerini belirtti. Bostancı, “Çok sevindik. Allah razı olsun uzun zamandır bekliyorduk” dedi.
Yasettin Kara isimli görevli ise belediye başkanı ve yardımcılarına teşekkür etti. Sendikanın ve belediye yönetiminin temizlik personeline verdiği zam konusunda emekçinin düşünülmesinden yana tavır alınmasına memnun olduğunu ifade eden Osman Kaya ise açıklamasında, “Sendika ve belediyeye emekçileri düşündükleri için teşekkür ederiz. Evlerimize gönül rahatlığı ile gideceğiz. Ekonomimize katkı sağladılar. Selahattin Başkan’ın temizlik personeli için bir sözü var; ‘İlerleyen dönemlerde maaşımızın memur maaşına denk gelmesi’ sözü bu kendilerine teşekkür ederim” diye konuştu.
Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde ilk kez yüzde 40’lık zam oranına ulaşıldığını söyleyen Mustafa Akbaş ise düşüncelerini şöyle anlattı:
“İlk defa böyle bir olay oldu. Başkana ve sendika yöneticilerine teşekkür ederim. Çok memnun olduk. Bu hayat şartlarında bizlere bu zam ilaç gibi geldi. Başkan bizlere işçiyi üstte tuttuğunu gösterdi.”

Sözleşme imza töreninde konuşan Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ise çalışan personelin siyasi görüşlerine bakmadıklarını kendilerini ilgilendirenin insanca ve hakça bir düzen olduğunu belirtmişti. İHA

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.