Kırşehir Umut Haber Gazetesi

“BELEDİYEYİ BORÇSUZ DEVRALMADIK”

AHİ YURDU Gazetesi ve Umut Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Uğurlu Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Çolak, açıklamalarda bulundu.

“BELEDİYEYİ BORÇSUZ DEVRALMADIK”
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
27 Haziran 2019 - 10:58

AHİ YURDUGazetesi ve  Umut Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Uğurlu Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Çolak,  açıklamalarda bulundu. 

Başkan Çolak yaptığı açıklamada, “Devir teslim töreninde anlatıldığı gibi borçsuz ve sorunsuz bir belediye almadığımız gözükmektedir. Belediyemizin 1 Nisan 2019 tarihi itibarıyla 25 Milyon 678 Bin Lira borcu bulunmaktadır. Borçsuz ve sorunsuz bir belediye devraldığımız konusundaki söylemler tamamen gerçek dışıdır. Belediyemizin şuanda İller Bankasına 7 Milyon 837 Bin TL, Kamu İdarelerine 13 Milyon 27 Bin TL, Özel Bankalara 1 Milyon 26 Bin TL, Piyasaya 3 Milyon 657 Bin TL, Uzlaşma Borçları olarak da 130 Bin TL olmak üzere toplam 25 Milyon 678 Bin Lira borcu vardır. Kaman Belediyesinin son 10 yılında toplamda 16 Milyon 360 Bin Liralık gayrimenkul satışı yapılmıştır. Son 10 yıl içerisinde 12 Milyon 213 Bin Liralık arsa ile 4 Milyon 147 Bin Liralık ev ve işyeri olmak üzere toplamda 16 Milyon 360 Bin Liralık satış yapılırken hiç bir alım yapılmamıştır. Belediyemizde şuanda 59 memur, 22 sözleşmeli memur, 31 daimi işçi, son alınan 41 kişi ile birlikte 134 şirket elemanı olmak üzere toplam 246 personelimiz bulunmaktadır. Bu personellere aylık 1 Milyon 177 Bin Lira maaş ödemesi yapılmaktadır. Makine araç parkında ise 8 adet araç 100 Bin Lira harcanarak tamir ettirilmiş olup yapılıp hizmete devam etmektedir. 2 araç ise tamir edilemeyecek durumda olduğundan hurdaya çıkartılmış durumdadır. “Kaman Belediyesini bu şartlar altında devir aldık bu anlattığım gerek mali, gerek personel, gerekse ekipman şartları altında hizmetlerin aksamaması için aralıksız çalışmaya devam edeceğiz ”açıklamasında bulundu.

KAMAN’DA İMAR BARIŞI’NA 2 BİN 578 BAŞVURU

Belediye Başkanı Necati Çolak, yaptığı açıklamada, kaçak yapılaşmanın önüne geçmek için bu uygulamanın çok önemli olduğunu belirtti.

              İlçede İmar Barışı’na rekor başvuru olduğunu vurgulayan Çolak, şunları kaydetti: “İmar mevzuatı gerekliliklerine uymayan yapıların sahiplerine yapı kayıt belgesi verilerek, sorunlara çözüm getirmeyi amaçlayan İmar Barışı sürecine ilçemizden rekor bir katılım oldu. İmar Barışı uygulamasından yararlanmak isteyenler 15 Haziran’a kadar başvuru yaptı. Uygulama kapsamında 2 bin 578 yapı için başvuru yapıldı. Yapı kayıt bedelleri ise 30 Haziran’a kadar yatırılabilecek. İmar Barışı, 31 Aralık 2017’den önce inşa edilen imara uygun olamayan kaçak yapıları kapsıyor. Bu uygulama ile kaçak yapılaşmanın önüne geçerek yapı sahiplerinin hakları güvence altına alınıyor.”

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.