Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Biçici, Albayrak’ın istifası hakkında açıklamada bulundu

Gelecek Partisi Kırşehir İl Başkanı Gökhan Biçici, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifası hakkında basın açıklaması yaptı.

Biçici, Albayrak’ın istifası hakkında açıklamada bulundu
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
14 Kasım 2020 - 13:04

Geçtiğimiz günlerde istifa eden Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın kulisleri sarsan sürpriz istifası sonrası Gelecek Partisi Kırşehir İl Başkanı Gökhan Biçici, konuya dair basın açıklaması yaptı. Gerçekleşen istifa sonrası ilk kez konuşan Gelecek Partisi Kırşehir İl Başkanı Gökhan Biçici, şunları dile getirdi:
“Değerli Kırşehirliler Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi ile birlikte parlamenter sistemden uzaklaşıp şirket yönetir gibi devlet yönetimine geçtik. Geçtiğimiz günlerde gördük ki bakanların istifaları ve Cumhurbaşkanı ile bakanlar arasında ki tavır alma durumu uygunsuzca restleşmeye doğru yol aldı. Halkımız da hem bakanının istifasını hem de ortadaki bu belirsizlik durumuna şahit oldu. Biliyorsunuz geçtiğimiz aylarda İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da sosyal medya üzerinden istifasına şahit olmuştuk. Çok uzun bir süre geçmeden Ekonomi Bakanı Berat Albayrak da aynı yöntemi kullanarak sosyal medya üzerinden istifasını sundu. Yaşanan gelişmeler ne yazık ki sadece halkın gündemi haline geldi. Devletin geleneği açısından bu duyarsızlığı ve Cumhuriyet Tarihi’nde bir ilk olan devir teslim töreninin olmaması ayrıca atama ve görevden alma yöntemlerini de uygun görmüyoruz.
Gelecek Partisi olarak iktidarın yöneticilerine kriz mantığının doğru kavranmasını ve doğru anlamlandırılması gerektiği konusunda uyarıyoruz. Sayın Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu hocamızın da dediği gibi adalette tarımda, eğitimde, sağlıkta, üretimde ekonomide de gelecek modeldir. Ülkemizin ihtiyacı olan, halkımızın aradığı Gelecek modelidir.”

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.