Kırşehir Umut Haber Gazetesi

BİL OKULLARI YİNE İDDİALI GELİYOR

Kırşehir’de elde ettiği başarılar ve uyguladığı eğitim çalışmaları ile ülkemizde eğitimin öncü kurumlarından biri olarak kabul edilen ve ilimize modern bir eğitim kompleksi yaptıran BİL Okulları 2019-2020 eğitim yılına iddialı giriyor.

BİL OKULLARI YİNE İDDİALI GELİYOR
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
29 Ağustos 2019 - 16:22

Umut Haber Gazetesi’nin yayın politikasını takdir ettiklerini, Kırşehir’e ve eğitime verdiği katkılarını yakından bildiklerini belirten BİL Okulları Genel Müdürü Mustafa Çelik, Ankara-Kayseri Karayolu üzerine kurulan modern eğitim kompleksi hakkında da bilgiler verdi.
Kırşehir’de 30 yıldır öğretmen olarak girdiği Milli Eğitim teşkilatı bünyesinde okul müdür yardımcılığı, okul müdürlüğü, Eğitim Araçları ve Donatım müdür yardımcılığı, Öğretmenevi müdür yardımcılığı ve müdürlüğü, İl Milli Eğitim şube müdürlüğü ve İl müdür yardımcılığı, Bilgisayar İLSİS Ağ Yöneticiliği ve Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü gibi görevleri başarı ile yürüttükten sonra bu yıl BİL okullarına Genel Müdürü Mustafa Çelik, yeni eğitim ve öğretim yılına yeni komplekste girmek için her türlü çalışmanın ve hazırlığın yapıldığını kaydetti.
Kırşehir-Kayseri yolu 7. km Gölhisar Mevkiinde hizmet verecek olan BİL Okullarının Kırşehir’deki eğitim kalitesini daha yükseltmek için büyük yatırım yaptığına dikkati çeken BİL Genel Müdürü Mustafa Çelik, “Kırşehir’in eğitimdeki marka isminin devamı ve Kırşehir’in çocuklarının daha modern binalarda eğitim almaları yönünde gerek eğitim kadromuzu gerekse dersliklerimizi en üst kalitede tutacağız.

Okul içerisinde 8 derslikli okul öncesi, 32 derslikli ilk ve ortaokul, 8 derslikli Anadolu lisesi, 8 derslikli Fen Lisesi, 8 derslikli mesleki ve teknik lise ile 8 derslikli spor lisesinin yer alacağını belirten BİL Okulları Genel Müdürü Mustafa Çelik; “21. yüzyıl inovasyon okulu olarak tasarlanan kampus içerisinde dersliklerin dışında kapalı spor salonu, 4 adet bireysel spor çalışma odaları, yarı olimpik yüzme havuzu, buz paten pisti, 3 adet tenis kortu, mini futbol sahası, voleybol ve basketbol alanları, ibadethane, 100 kişilik toplantı salonu, 500 kişilik konferans salonu, kantin ve yemekhane, revir, rehberlik servisi, okul aile birliği odası, idari birimler, tarım bahçesi, uzay rasathanesi, 3D sınıfları, robotik sınıflar, fen-sosyal bilimler laboratuvarı, yabancı dil uygulama sınıfları, 20 bin kitaplı kütüphane, bilişim derslikleri, sanat sokağı (kil-ahşap-resim-seramik-plastik-cam atölyeleri), 4 adet müzik dersliği, velilerin kullanımına açık özel alanlar, simülasyon laboratuvarı, drama odası ile sinema ve tiyatro salonu yer alacaktır. Söyle modern bir okulda Kırşehirli öğrencilerimize en güzel eğitimi vermenin hep birlikte mutluluğunu yaşayacağız. Hedefimiz Kırşehir’deki eğitim çıtasını bir kat daha arttırmak ve Kırşehir’in eğitimdeki markasını taçlandırmaktır” dedi. 

Öte yandan spor alanında gösterdiği başarılarla adını duyuran Bil Okulları, sportif faaliyetlerde de üstün başarı göstermeye devam ediyor. Modern spor tesisleriyle verdiği sportif faaliyetleri öğrenci velilerini de memnun ediyor.  

 Spor alanında tesisleşmeyle büyük adımlar atan Kırşehir Bil Okulları Türkiye’nin örnek okulları arasında yer alıyor. Okulun modern spor tesislerinde; yüzmeden tenise, okçuluktan basketbola kadar çeşitli farklı branşta eğitimler veriliyor.

Kırşehir Bil Okulları Genel Müdürü Mustafa Çelik , Umut Haber’e yaptığı açıklamada sporla iç içe bir nesil yetiştirmenin gayreti içerisinde  olduğunu söyleyerek sözlerine şöyle devam etti:  “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın ruhsal, bedensel ve sosyal gelişimi için sporu çok önemsiyor, sporla iç içe bir nesil yetiştirmek için çalışıyoruz. Çocuklarımız takım ruhunu, paylaşmayı, spor ahlakını ve kültürünü öğrenenerek BİL Okullarının eğitim anlayışının temelinde araştıran, sorgulayan, eleştirel bakabilen; sanata, müziğe ve spora yaşamın vazgeçilmezleri gözüyle bakan gençler yetiştirmek yer alır. Okullarımızda öğrencilerimizin yeteneklerini keşfetmelerini sağlayacak ortam yaratır ve onları yönlendiririz. Görev ve sorumluluk alacakları etkinlikler düzenleyerek yeteneklerini sergileme şansı veririz” ifadelerini kullandı.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.