Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Bilişim teknolojisi rehber öğretmeni görevlendirmeleri yapılacak

Bilişim teknolojisi rehber öğretmeni görevlendirmeleri yapılacak
Avatar
Umut Medya( umuthaberkirsehir@gmail.com )
27 Ocak 2021 - 11:41

Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü, 2021-1 bilişim teknolojisi rehber öğretmeni görevlendirmeleri yapılacağını bildirdi.

Fatih Projesi kapsamında tüm sınıflarda bilişim teknolojileri araçları kurulmuş veya kurulduğunu bildiren Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü, “Sınıflarımızda kurulan bu donanımların ve Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden sağlanan ders içeriklerinin öğretmen ve öğrencilerimiz tarafından etkin biçimde kullanımı bilişim teknolojileri konusunda öğretmen ve öğrencilerimize yönelik rehberlik ihtiyacını ortaya çıkartmaktadır. Bu nedenle Bilişim teknolojileri öğretmenleri tarafından yürütülecek olan BT Rehberliği görevlendirmesi yapılacaktır” ifadesine yer verdi.

Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü, konuyla ilgili açıklamasına şöyle devam etti:

“Öğretmen ve öğrencilerimize bilişim teknolojileri konusunda rehberlik yapacak öğretmenlerin aşağıda belirtilen esaslar doğrultusunda görevlendirme yapılacaktır.

Fatih Projesi kapsamında donanım kurulumu yapılan okullara ‘Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni’ görevlendirmesi yapılacaktır. Şube sayısı 8’den az olan okullar öncelikli olarak değerlendirilmeyecek bu okulların sorumluluğu aynı ilçe içerisinde görevlendirilen öğretmenlere eşit şekilde dağıtılacaktır.

Fatih Projesi kapsamı dışında bulunan okullara, yaygın eğitim kurumlarına, bilim sanat merkezlerine ve il/ilçe milli eğitim müdürlüklerine ‘Fatih Projesi BT Rehberliği’ adı altında görevlendirme yapılmayacaktır. 

Bu görevi yapacak öğretmenler okullarında var olan ders görevini yerine getirdikten sonra kalan zamanlarında bu görevi yerine getireceklerdir. 21 saatten fazla ders görevi dolduran öğretmenlere okulu dışında Fatih Projesi BT rehberlik görevi verilmeyecektir. Bilişim Teknolojileri rehberliği görevi, Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri tarafından yürütülür. BT Rehberliği görevi öncelikle öğretmenin kadrosunun bulunduğu ilçe sınırları içinde yapılacaktır. Okulda birden çok BT öğretmeni bulunması durumunda okulundaki eğitim-öğretimi aksatmayacak şekilde aynı ilçede ihtiyaç olan başka okullara görevlendirme yapılabilecektir. BT Rehberliği görevi valilik onayı ile yapılacak ve görev öğretmenin haftalık ders çizelgesinde ‘BT Rehberliği’ adı ile gösterilecektir. BT Rehberliği görevi eğitim öğretimin yapıldığı saatlerde yapılacak, her bir devre için (Sabah-Öğle) ayrı öğretmen görevlendirme yapılabilecektir. Yarıyıl ve yaz tatillerinde görevlendirme yapılmayacaktır.

Örgün eğitim (ortaokul/lise) kurumlarımızda çalışan Bilişim Teknolojisi Öğretmenleri arasından ‘Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenliği’ görevlendirmesi isteyen öğretmenlerimizin Ek-2 Formu doldurarak 26.01.2021 – 09.02.2021 tarihleri arasında görevlendirilmek istedikleri okul müdürlüklerine başvuracaklardır. Başvuru formları en geç 10.02.2021 tarihi mesai bitimine kadar Doküman Yönetim Sistemi (DYS) üzerinden İl Milli Eğitim Müdürlüğü Bilgi İşlem Şubesine göndermeleri gerekmektedir.”

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.