Kırşehir Umut Haber Gazetesi

BU MANZARALARI ÖZLEDİK

4 tekerlekli bir düzenek üzerine oturtulan zincirlere bağlı olarak çalışan ve kolu çevirilerek döndürülen seyyar dönme dolap çocuklardan büyük ilgi görüyor.

BU MANZARALARI ÖZLEDİK
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
06 Eylül 2019 - 14:26

Kırşehir’de pek alışkın olmadığımız görüntüler göze çarpsa da çocuklar bu durumdan oldukça memnun. Şehrin  bazı sokaklarında lunapark hizmetini çocukların ayağına götüren Sami Yalçın çocukları mutlu etmeye yetiyor. 4 tekerlekli bir düzenek üzerine oturtulan zincirlere bağlı olarak çalışan ve kolu çevirilerek döndürülen seyyar dönme dolap çocuklardan büyük ilgi görüyor. Kırşehir’in ara sokaklarında yaşayan ve Kırşehir’de  gidecek luna park imkan bulamayan çocuklar mahallelere gelen seyyar salıncaklara binmek için sıraya giriyor. 

Parası olmayana bedava Mahalle mahalle dolaşılarak çocukların hizmetine sunulan dönme dolaba binmek 5 TL, parası olmayan çocuklara ise bedava olduğu belirten seyyar dönme dolap işleten Sami Yalçın, “Kırşehir’de lunapark olmadığı için  ben dönme dolabı evlerinin önüne kadar götürüyorum mahalle mahalle dolaşır çocukları dönme dolaba bindiriyorum çocukları sevindiriyorum ücreti ise 5TL parası olmayana bedava çocukları çok mutlu oluyorlar tüm çocuklar beni tanıyorlar. Ben sürekli mahalle mahalle gezer çocukları sevindirir o bana yeter dolabı elle çeviriyorum vergisi yok elektrik parası yok kirası yok öyle hizmet vermeye çalışıyorum” diye konuştu.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.