Kırşehir Umut Haber Gazetesi

BU NE REZALET!..

OTOBÜS ŞOFÖRÜ, VATANDAŞLARIN CANINI HİÇE SAYDI!..

BU NE REZALET!..
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
21 Ağustos 2019 - 11:19

GEÇTİĞİMİZ günlerde Kırşehir-Ankara seferi olan bir otobüs firmasına ait bir yolcu otobüsünün içerisinde korku dolu anlar yaşandı.

İddialara göre Kırşehir-Ankara seferinde bir otobüs firmasına ait olan yolcu otobüsünün şoförü, otobüs seyir halinde iken direksiyonu bırakıp yolcularla tartışmaya başladı.

Tartışmanın nedeninin otobüs yolcularından birinin çocuğunun ihtiyacı olduğunu ve mola vermek istediklerini söylemesi üzerine otobüs şoförünün mola veremem aracın içerisine yaptırın olmazsa diye ithamlarda bulunmasıyla otobüste gergin dolu anlar yaşandı.

O anlara tanık olan yolcular Kırşehir Umut Haber’e konuştular ve şu açıklamalarda bulundular;

“Kırşehir otogarında bir otobüs firmasına ait olan ek sefer otobüse binerek Kırşehir-Ankara karayolunda yolculuk yapmaya başladık. Otobüsün koltuklarında emniyet kemeri yoktu. Bunun için şoföre emniyet kemerinin bulunmadığını bunun bir suç teşkil ettiğini söyledik. Bu konu üzerine bir süre tartıştıktan sonra Polis çevirmesindeki memur arkadaşlar bunun bir suç teşkil etmediğini söylediler. Yine yola devam ederken çocuklarımızın ihtiyaçlarının geldiğini ve mola vermemiz gerektiğini söylediğimizde otobüs şoförünün cevabı ise aracın içerisine yapsınlar ben mola veremem demesiyle ortam gerildi.

Israrlı bir şekilde mola vermesini istedik vermeyince 155 Polis’i arayarak bulunduğumuz mevkiyi söyledik ve otobüs şoförünün mola vermediğini söyledik. Bunun üzerine otobüsün şoförü seyir halinde bulunan otobüsün direksiyonunu bırakarak bizlerle tartışmaya başladı ve otobüs içerisinde bulunan bayanların üzerine yürüdü. Daha sonra Emniyet Güçleri sinyal takibiyle bizlerin yerini tespit etti ve Kırşehir-Kırıkkale yol güzergahında otobüsü durdurdular ve her iki tarafında şikayetlerini dinlediler. Otobüsün şoförü de indiğimiz noktada hala sözlü tacizlerine devam etti ve bayanların üzerine yürümeye devam etti. Bizler gerekli yerlere şikayetlerde bulunduk ve buradan da sesimizi ilgililere duyuruyoruz. Böylesi insanlara lütfen gerekli cezalar verilsin ki böylesi durumlar yaşanmasın. Otobüste bulunan bütün insanların canı bu kadar ucuz değildir. Otobüs şoförü seyir halinde bulunan otobüsün direksiyonunu bırakarak vatandaşlarla tartışmaya girmesi de nedir. Lütfen bu konuda yetkililerden bir an önce cezalandırılmasını talep ediyoruz”

Bizlerde Kırşehir Umut Haber olarak bizlere aktarılan iddiaların takipçisi olacağımızı bildiriyor ve yetkililerden bu konuya bir an önce çözüm getirilmesini talep ediyoruz…

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.