Kırşehir Umut Haber Gazetesi

BU SENE CEVİZ FESTİVALİ COŞKULU GEÇECEK

Kaman Belediyesi tarafından düzenlenen 28. Kaman Ceviz, Kültür ve Sanat Festivali hazırlıklarına başlandı.

BU SENE CEVİZ FESTİVALİ COŞKULU GEÇECEK
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
04 Temmuz 2019 - 15:06

Kaman Belediyesi tarafından 29 yıldır geleneksel olarak gerçekleştirilen, adı ve tadıyla dünyaca ünlü Kaman Cevizimiz ile Kaman ilçemizi daha geniş kitlelere tanıtmak amacıyla düzenlenen ve bu yıl 27.si gerçekleştirilecek olan Kaman Ceviz Kültür ve Sanat ekim ayında başlayacak.

Kaman Belediyesi tarafından düzenlenen 28. Kaman Ceviz, Kültür ve Sanat Festivali hazırlıklarına başlandı.

Kaman cevizini tanıtmaya yönelik çalışmaların bahsedildiği toplantıda konuşan Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak ,ilçede üretilen cevizin kalitesi ve tadı ile dünyaca ünlü bir marka haline geldiğini söyledi.

Çolak, “Sizlerin önerileri ile bu markayı korumak, esnafımıza katkıda bulunmak için çalışma yapıp bu yıl 28’incisini düzenleyeceğimiz festivalimizi coşku ile kutlamak istiyoruz. Kimseyi mağdur etmemek için de tüm üreticilerimizin ürünlerini satacağı bir pazar alanı oluşturacağız.” dedi.

Çolak, tüm üreticileri ve vatandaşları 5-6 Ekim’deki festivale davet etti.

Belediye Başkanı Necati Çolak, çevre il ve ilçelerden ceviz almaya gelecek olan vatandaşların gönül rahatlığı ile yeni mahsul ürünleri alabileceklerini söyledi.
Festivalin ana temasını oluşturan Kaman Cevizi Satış Stantlarının bu yıl da Belediyenin kontrolünde belirlenen alanlara kurulacağını ve yerli ceviz üreticilerinin korunacağını belirten Necati Çolak, “Yerli ceviz üreticilerimizin korunması için satıcıların Kaman Cevizi üreticisi ve satıcısı olduğunu belirten onaylı yaka kartları dağıtacağız.

Kimsenin ticaretini engelleyemeyeceğimiz için orjinali belli olmayan cevizlerin satışı için ise başka alan gösterilecek. Ayrıca, ceviz satış stantlarımızın haricinde yerli sebze ve meyvelerinde satışı için yerler tahsis edeceğiz. İnanıyorum ki hem üreticilerimi, hem satıcılarımız hem de halkımız cevizimizin ve Kaman’ımızın adına yakışır bir şekilde ürün satacaklardır. Festival için Kamanımıza geleceklere Kaman cevizini almalarını öneriyorum. Dışarıdan gelerek, başka cevizleri Kaman cevizi diye satılmasına da izin vermeyeceğiz” dedi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.