Kırşehir Umut Haber Gazetesi

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

BU SON BAŞKAN OLSUN!

Yeşil-beyazlı takımda Başar Altuntaş’tan sonra Mehmet Işık ta istifa edince Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun talimatı ile yapılacak olağanüstü kongrede Kulüp Başkanlığına Belediye Başkan Yardımcısı Osman Uçar, As Başkanlığa da yine Belediye Başkan Yardımcısı Asaf Kayaoğlu getirilecek.

BU SON BAŞKAN OLSUN!
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
03 Temmuz 2019 - 18:54

TÜRKİYE Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig ekiplerinden Kırşehir Belediyespor’da yaşanan maddi sıkıntı iç ve dış transferlerinin gecikmesine neden olurken, önce Başkan Başar Altuntaş, ardından da Mehmet Işık görevinden istifa etti.

Kırşehir Belediyespor’da yaşanan ekonomik sıkıntılara çare bulmak için çaba harcayan Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, diğer yandan da başkanların istifa etmesi ile yeni bir yönetim oluşturmak için çalışıyor.

Olağanüstü kongrede başkanlığa seçilen Başar Altuntaş’ın Belediye’deki işlerinin yoğun olmasına gerekçe göstererek görevinden ayrılması ile bu göreve getirilen Mehmet Işık ta önceki gün transferde yaşanan sıkıntılar dolayısıyla ayrıldığını açıkladı.

Teknik Direktörlüğe getirilen Ercüment Coşkundere’nin de görevinden ayrıldığının açıklamasının ardından Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Belediye Başkan Yardımcıları, kulüp yöneticileri, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası ile Esnaf ve Sanatkarlar Oraları Birliği başkan ve yöneticileri ile bir toplantı yaptı.

Kırşehir Belediyespor’un içinde bulunduğu maddi sorunların çözümü için herkesin destek vermesi gerektiğini ifade eden Başkan Ekicioğlu, Başkan Mehmet Işık’ın istifasının ardından en kısa sürede olağanüstü kongreye giderek yeni bir yönetim oluşturulmasını istedi.

Yapılan toplantı sonunda Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun talimatı ile yapılacak olağanüstü kongrede Kulüp Başkanlığına Belediye Başkan Yardımcısı Osman Uçar’ın, As Başkanlığa da yine Belediye Başkan Yardımcısı Asaf Kayaoğlu’nun getirileceği bildirildi.

Toplantıda ayrıca Ticaret ve Sanayi Odası ile Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Kırşehir Belediyesi’nin her zaman Kırşehir Belediyespor’un arkasında olacağı ve her türlü maddi ve manevi desteğini sürdürmesi kararlaştırıldı.

Belediye Başkan Yardımcısı Osman Uçar, Kırşehir halkının rahat olmasını, en kısa sürede kongre sürecini tamamlayarak, yeni baştan bir takım kurarak 2. Lig’te Kırşehir’i başarıyla temsil edeceklerini söyledi.

Bunun için taraftarların ve Kırşehir halkının biraz sabırlı olmasını isteyen Uçar, Kırşehir’de herkesin maddi ve manevi desteğini esirgememeleri gerektiğini ifade etti.

Kırşehir Belediyesi’nin içinde bulunduğu maddi tablonun zor olduğunu herkesin bildiğini, spor için kaynak yaratmak için de belli bir süre gerektiğini belirten Başkan Osman Uçar, “Biz bütün sıkıntılara göğüs gererek, Kırşehir’e layık bir takım kurmak için bütün gücümüzü ortaya koyacağız. Kırşehir’deki sivil toplum kuruluşları da bu süreçte bizimle olacaklar. İnşallah en kısa sürede takımımızı kurup, lig hazırlıklarına başlayacağız” dedi.

Önümüzdeki hafta yapılacak olağanüstü genel kurulda Osman Uçar’ın başkanlığında olacak yönetim kurulunda şu isimlerin bulunması bekleniyor:

Asaf Kayaoğlu, (As Başkan), Mustafa Yılmaz, Eşref Aşık, Hakan Kaya, Mustafa Bulut, Fatih Tokmak, Kenan Şengök, Ramazan Yılmaz.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.