Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Bu testleri yapmadan ikinci el telefon almayın!

Kırşehir Telefon Borsası Sahibi Tugay Burak Ersoy, ikinci el telefon alınırken dikkat edilmesi gereken konular hakkında açıklamada bulundu.

Bu testleri yapmadan ikinci el telefon almayın!
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
23 Eylül 2020 - 20:03

Her geçen gün yükselen döviz kurlarıyla birlikte artan telefon fiyatlarına Kırşehir Telefon Borsası ‘Dur’ dedi. Gelişine fiyatlarla Kırşehir Halkı’na hizmet veren Kırşehir Telefon Borsası, şu zorlu süreçte kendi el emeklerinden vazgeçerek gelişine fiyatlarla hizmetlerini sürdürüyor.
Son zamanlarda cep telefonu fiyatlarındaki artış, sıfır telefon alım gücünü de etkiledi. Fiyatları ateş pahası olan sıfır cep telefonları, vatandaşların ikinci el cep telefonu almaya yöneltti. İkinci el cep telefonu alırken ise birçok sorunla karşılaşan kullanıcılar, yetkililer tarafından belirtilen kontroller ile bu sıkıntıdan bir nebze olsun kurtulabiliyor. Farklı işletim sistemlerinde yapılan bazı testler ile vatandaşların ikinci eldeki en büyük sorun olan dokunmatik arızasının olup olmadığını anlaşılabiliyor.
Kırşehir Telefon Borsası Sahibi Tugay Burak Ersoy, telefonu bir süre kullanmadan sorunu olup olmayacağının anlaşılmayacağını ifade ederek, “Vatandaşlarımız ikinci el telefon alırken e-devlet sorgulamasından IMEI kontrol etmesi lazım ‘Türkiye mi ya da yurt dışından mı geldi?’ diye bunlara bakılması lazım. Android cihazlarda, kamera ve ses gibi unsurların çalışıp çalışmadığına dikkat edilmesi lazım. Android cihazlar için test programları var. Buradan cep telefonu testini yapıyorsun. IOS işletim sistemli telefonlarda ise, farklı test aşamaları var. Tabi bu testleri tamamladıktan sonra da cihazın tam olarak çalıştığını anlayamıyorsunuz aslında. Bunu 2-3 saat kullanmanız gerekiyor ki batarya ömrünün nasıl olduğuna bakmak lazım. Daha sonra telefon şebekesinin hatasız olduğunu öğrenmek bir süre kullanarak test etmek gerekir. Geri kalan kamerası, sesi, hoparlörü, parmak izi gibi özellikler hızlıca test edilebilir. Tabi cep telefonlarına yeni özellik eklendikçe bunları test etmek daha da zorlaşıyor. Çünkü bu işlemler iki dakikalık işler değil. Bizler ürünleri gelişine fiyatlarla satarak Kırşehir Halkı’na hizmet vermenin haklı gururunu yaşıyoruz. Ayrıca telefon alım-satımı dışında tamir de yapıyoruz. Telefon tamirini bizzat kendim yapıyorum. Başka bir telefoncuya götürüp yaptırmıyoruz. Dükkanımızda telefon aksesuarları da mevcuttur. İkinci el telefon alacak, telefon aksesuarı ve telefonunu tamir ettirecek vatandaşlarımızı Kırşehir Telefon Borsası’na bekliyoruz” diye konuştu.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.