Kırşehir Umut Haber Gazetesi

BÜYÜK USTAYI ANIYORUZ

24 Eylül’de (Bugün) başlayacak olan Neşet Ertaş’ı anma programında saat 14:00’te İş Bankası Anıt Meydanı önünde Adem Göçer ve Kırşehir Belediyesi Davul Zurna Ekibi ve Abdallar Topluluğu açık hava gösterisi ile sahne alacak.

BÜYÜK USTAYI ANIYORUZ
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
24 Eylül 2019 - 10:32

Yine aynı gün saat 19:30’da Cacabey Meydanında Mehter Takımı Neşet Ertaş Türkülerini seslendirecek. Mehter takımının ardından Ali Şahin sahne alacak .Ali Şahin’in ardından sırasıyla Adem Göçer ve Kırşehir Belediyesi Davul Zurna Ekibi , Burhan Ertaş ve Erkut Özkan sevenleriyle buluşacak. Gecenin son sanatçısı ise Nazlı Öksüz olacak.

Neşet Ertaş’ın anma etkinliklerinin son günü olan 25 Eylül’de ise saat 11:30’da Neşet Ertaş kabri başında anılacak. Saat 12:00’de Baba Ocağı Muharrem Ertaş’ın evi ziyaret edilerek burada sazımın emaneti programı tertip edilecek.

Aynı gün saat 12:30’da Ahi Evran Camii’nde Neşet Ertaş için Mevlüt okutulacak.Saat 14:00’te ise Anıt Meydanında (İş Bankası Önü) Halk Oyunları ekibi , Mehter Takımı (Neşet Ertaş Türküleri), Kırşehir Belediyesi Davul Zurna Ekibi yine sahnede olacak. Saat 16:00’da Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezinde ”Geleneği İçinde Neşet Ertaş ve Sanatı” Paneli düzenlenecek. Moderatörlüğünü Ekrem Öztürk’ün yapacağı Panelde Ercan Kesal , Süleyman Şenel , Bayram Bilge Tokel , Adnan Yılmaz , Kubilay Dökmetaş , Mehmet Erhan Yiğiter panelist olarak bulunacak. Hasan Saltık ve Neşet Ertaş’ın oğlu Hüseyin Ertaş’ta Usta Ozan ile ilgili anılarını anlatacak.

Aynı gün saat 19:30’da ise Cacabey Meydanında Mehter Takımı yine Neşet Ertaş Türkülerini seslendirecek ve onun ardında Abdallar Topluluğu konseri verilecek. Gecenin sonunda ise Cengiz Özkan ve Gülay Kırşehirli sevenleriyle buluşacak.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.